Hepimiz maalesef yaklaşık bir senedir Covid-19 sebebi ile evimizdeyiz. Bu süreçte alınan tedbirlerden biri de karantina idi. Eminim ki bu süreçte yapılacak pek bir şey olmadığı için çoğu dizi ve filmi bitirmiş, yeni arayışlar içine girmişsinizdir. Ben de hazır yılbaşı sebebi ile alınan 4 günlük kısıtlama var iken bu süreçte izleyebileceğiniz, günlük sezon sezon bitirebileceğiniz , sürükleyici , bir günde çerez gibi bitirebileceğiniz dizileri sizler için derledim. Bahsettiğim dizilerin hepsini kendi dizi-film listemden, kendi izleyip bitirdiğim dizilerden seçtim. Umarım beğenir ve bizi takip etmeye devam edersiniz. Bu ve benzeri içerikler için bizi takip etmeye ve sayfayı kaydırmaya devam edin.

Ev Sinemasına Muhteşem 20 Örnek - onedio.com

1)ALIAS GRACE

İzleyip çok beğendiğim, Margaret Atwood’un 1800’lü yıllarda Kanada’da gerçekten işlenmiş olan bir cinayeti konu alan romanından uyarlanan dizide; Grace Marks, İrlanda’dan Kanada’ya göç eden bir hizmetçidir. Çalıştığı evin sahibini ve kahyasını öldürmek suçundan hüküm giymiştir. Kendisiyle birlikte aynı suçtan yargılanan adam asılırken Grace genç yaşı nedeniyle ömür boyu hapis cezası alır. Cinayet gününe dair bir şey de hatırlamamaktadır. Bu nedenle ülkedeki insanların bir kısmı Grace’in masumiyetine inanırken bir kısmı ise asılması gerektiğini düşünmektedir. Amerika’nın en başarılı psikologlarından biri olan Dr. Simon Jordan, genç kadının hafızasını geri getirmek için davaya dahil olur. Jordan, Grace’i kurtarmak için elinden geleni yapacaktır. Dizinin bir diğer sevdiğim detayı ise Amnezi hastalığını işlemesi.

Benim izleyip etkisinde kaldığım ve çok beğendiğim enfes bir dizi. Kesinlikle en kısa zamanda sizinde izlenenleriniz arasında olmalı.

Alias Grace || Kırmak Gerek Aklın Zincirlerini | 22dakika.org

2)UNORTHODOX

Unorthodox, kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Görücü usulü evliliğe zorlanan genç bir kadın, hayallerine koşmaya karar vererek kaçar. Hem bu evlilikten hem de dini topluluktan kaçmaya çalışan kadın, kendisine yeni bir hayat kurmak için Berlin’e yerleşir. Ancak geçmişi genç kadının peşini bırakmayacaktır. Unorthodox’un en vurucu kısmı gerçek bir dünyayı konu alıyor olması. Deborah Feldman’ın New York Times’ın çoksatar listesinde yer alan aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, Brooklyn, Williamsburg’ta yer alan Satmar isimli bir cemaate mensup genç bir kızın dünyasını anlatıyor. Dizide geçmiş zaman Feldman’ın hikâyesinden alınırken şimdiki zaman ise bir kurgu olarak karşımıza çıkıyor.

Dizinin bir diğer etkileyici unsuru da Yahuduliği ve Yahudilerin günlük yaşantı ve geleneklerini anlatması.Dizideki başrol kızımızın giydiği ayakkabılar dizi boyunca her ne kadar sinirlerimizi alt üst etsede kesinlikle izlemeniz gereken 4 bölümlük harika bir mini dizi.

Unorthodox dizi konusu, oyuncuları |Netflix - Yorum Güncel

3)BODYGUARD

Sürükleyici bir polisiye dizisi olan Bodyguard sanırım 2018’in yayınlanan dizileri arasında en bomba olanıydı. Tabi burada Richard MADDEN’in oyunculuğunu da yok sayamayız. İlk bölümüyle 26 Ağustos’ta BBC One ekranlarında izleyiciyle buluştu. Bir politik-gerilim dizisi olan Bodyguard 6 bölümden oluşan bir mini dizi. Konusu ise bir politikacıyı korumakla görevli olan savaş gazisinin hikayesini konu ediyor. David Budd, Londra Metropolitan Polisi’nde Özel Koruma Memuru olarak çalışan bir adamdır. Dengesiz ama cesur bir polis memuru olan David, kendisini bir anda içinde bulduğu bir terör saldırısının engellenmesine yardımcı olur. Saldırısı sırasında gösterdiği üstün başarı, David’in terfi etmesini sağlar. Onun yeni görevi hırslı İçişleri Bakanı Julia Montague’yu korumaktır. Fakat bu görev David’in düşündüğün zor olacaktır.

3 buenas razones para no perderte Bodyguard - Cultura - Mundiario

4)LOVE,DEATH & ROBOTS

Korkunç yaratıklar, uğursuz sürprizler ve kara komedi bir arada. Tim Miller ve David Fincher imzalı bu animasyon öykü antolojisi yetişkinler için animasyon dizi tarzında. Özellikle Black Mirror tarzını seviyorsanız bu dizide de her bölüm farklı bir konuyu işleme şeklini eminim çok seveceksiniz. Dizi 18 bölümden oluşsada her bölüm maksimum 15-20 dakikalık bölümlerden oluştuğu için bir oturuşta bitirebileceğiniz, izlenenleriniz arasında mutlaka olması gereken harika bir mini dizi.Her bölümü beni etkilesede özellikle 14. ve 16. bölümler mükemmeldi benim için.

Love Death & Robots Dizi | Konusu | 2.sezon ne zaman? - Yorum Güncel

5)McMAFIA

İngilizler tarafından yetiştirilmiş ve Rus mafyasının sürgünlerinden olan Alex Godman, hayatını geçmişinin gölgesinden kaçmakla geçirir. Anne ve babasının mafya bağlantılarından arınarak, kendi meşru işini yapmak ve kız arkadaşı ile birlikte yeni bir hayat kurarak, dürüst bir yaşam sürmek için uğraşır. Dizi Hossein Ammeni veJames Watkınstarafından yaratılan veWatkıns tarafından yönetilen bir İngilizsuç drama televizyon dizisidir. GazeteciMisey Glenny’nin McMafia: Küresel Suçlu Yeraltı Dünyasında Bir Yolculuk kitabından esinlenmiştir.Yeraltı dünyasını , iş hayatında ve politikada küresel güçleri ve Rus mafyasının çekişmesini merak ediyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken 8 bölümlük bir dizi.

Here is an interesting trivia about Nawazuddin Siddiqui's series 'McMafia'

6)11.22.63

Stephen KING tarzı severler için harika bir alternatif. Konusu ise bir zaman yolculuğu hikayesi anlatacak olan 11/22/63, lisede İngilizce öğretmeni olan Jake Epping karakterini merkeze alacak. Bir lokantanın deposunun geçmişe açıldığını fark eden ve zamanda geriye giden Epping, John F. Kennedy suikastını önlemeye çalışacak. Peki sizin geçmişe yolculuk yapma ve bir şeyleri değiştirme şansınız olsa bu ne olurdu? Yorumlar kısmından bize düşüncelerinizi ulaştırabilirsiniz.

11.22.63 dizisinin konusu nedir? Kaç bölüm ve sezon? 11.22.63 oyuncuları  (Oyuncu kadrosu) listesi - Televizyon Haberleri

7)THE STRANGER

Eğer sizde benim gibi sıkı bir Harlan COBEN hayranı iseniz bu dizide Harlan COBEN imzalı. Otururken, arkadaşlarınızla dışarıda kahve içerken, işten çıkıp evinize giderken ya da düğününüzden bir gün önce hiç tanımadığınız bir yabancı yanınıza gelip hayatınızda değer verdiğiniz insanların sizden sakladığı önemli sırları veya sizin bile kendinizden sakladığınız sırlarınızı bildiğini size söylese ne yapardınız?

Gerilim ve Heyecan Tutkunlarının Dizi Arayışına Çare Olacak Yeni Netflix  Yapımı: 'The Stranger' - onedio.com

8)HIS DARK MATERIALS

HBO’nun yeni gözdesi olan dizisi His Dark Materials, paralel evrenlerde hareket edebilen iki çocuğun hikayesini konu ediyor Philip Pullman imzalı 20 yılda tamamlanan üçleme ünlü fantastik roman serisi His Dark Materials’dan uyarlanan yapımın yönetmen koltuğunda The King’s Speech’in ünlü yönetmeni Tom Hooper oturuyor. Fantastik yapımlara meraklı iseniz ben kaçırmayın derim. Dizi 2 sezon olarak yayınlasada toplamda 13 bölümden oluşarak bir oturuşta bitirebileceğiniz enfes bir yapım.

His Dark Materials — Tanıtım | 22dakika.org

9)THE NIGHT OF

8.5 IMDb’ye sahip Amerikan dizisi olan The Night Of ; 11 Eylül sonrası Amerika’da yaşayan Müslümanlara yönelik işleyen sözde hukuk sistemini eleştiriyor. Kesinlikle izlemeniz gereken ve izledikten sonra bakış açınızı çok değiştireceğinizi düşündüğüm mükemmel bir dizi.

E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Author

iyi bir gelecek bekleyen pek çok yarınlara

Yorum Yap