Pandemi başladığından beri herkes evde daha fazla vakit geçiriyor ve bir çok kişi de bu zamanı kendini geliştirmek ve yeni şeyler öğrenmek için değerlendiriyor. Neredeyse tüm eğitimlerin online olmasından dolayı bazı şirketler online eğitimleri başarıyla tamamlayanlara ücretsiz sertifika veriyor. Böylece bir çok kişi online eğitimleri tamamladıktan sonra ücretsiz bir şekilde sertifika sahibi olabiliyor. Sertifika sahibi olmanın iş ararken oldukça faydası olduğunu söyleyebiliriz.

İnsan Kaynakları Uzmanları kişileri değerlendirirken yeteneklerimizi ve hangi eğitimlere katıldığımızı görmek ister. Bu yazımızda da online eğitimleri tamamladıktan sonra hiç bir ücret ödemeden ücretsiz sertifika alabileceğimiz websitelerinden bahsedeceğiz. Daha fazla bilgi sahibi olmak için sayfayı kaydırıp yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Keşfet: En Çok Tercih Edilen Ücretsiz 14 Online Eğitim Sitesi

Google Dijital Atölye

Google Dijital Atölye sayesinde dijital pazarlama ve reklamcılık gibi bir çok alanda online eğitimlerden yararlanmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kendinize ait öğrenme programını oluşturup gereken dersleri öğrendikten ve gerekli sınavları da tamamladıktan sonra sizi ön plana çıkarabilecek ücretsiz sertifikanızı alabilirsiniz. Sertifikanızı online olarak alıp dilerseniz çıktısını da alabilirsiniz üstelik buradan alacağınız sertifika bir çok resmi kurum tarafından da tanınmakta ve kabul görmektedir.

Keşfet: Sıfırdan Dijital Pazarlama Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Dijital Pazarlama Eğitimleri

ODTÜ – Bilgeiş

ODTÜ - Bilgeiş

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen bu program sayesinde ücretsiz eğitimler alarak ücretsiz sertifika alabilirsiniz. 3B Tasarım, Teknoloji ile Öğretim, Bilgi Teknolojileri, Dijital Pazarlama, Web Tasarım Araçları, Programlama, Mobil Programlama Dilleri, İletişim Becerileri, Fotoğraf ve Video, Photoshop, WordPress Eğitimi ve Canva gibi başlıca eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilir ardından ara sınavlarınızı, ödevlerinizi ve final sınavını tamamlayıp başarılı olduğunuz taktirde de hiç bir ücret ödemeden sertifika sahibi olabilirsiniz. ODTÜ oldukça bilinen ve geçerliliği olan bir kurum olduğundan dolayı aldığınız sertifika sizi diğer adaylardan daha fazla ön plana çıkaracaktır.

Online eğitim sertifika programları ile kişisel gelişimine ara verme. Online eğitim sonunda kolayca e-sertifika alabilirsin. Sertifikanı pdf indirdikten sonra CV’ine ekleyerek CV’ini güçlendirebilirsin. Toptalent Business School’da en iyi sertifika programları var. Online eğitim sertifika programlarına göz atmak için tıkla! https://toptalent.co/businessschool/online-egitim-sertifika-programlari/

Toptalent Business School


Toptalent Business School, pazarlama, satış, mühendislik, kişisel gelişim gibi birçok alanda ücretli ve ücretsiz sayısız eğitim içeren online bir platformdur. Toptalent, kullanıcılarına iş dünyasının alanında en iyi liderlerinden ve Türkiye’nin ve dünyanın şirketlerinden online sertifika programları sunar. Platform kullanıcıları Toptalent uzmanları tarafından oluşturulan sayısız online eğitimlerle işin pratiğini, işi yapanından öğreniyor!
Hiç süphesiz yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için online eğitim ve kurslar son derece faydalıdır. Artık iş hayatı için üniversite diplomasının tek başına yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz ve kişisel gelişim sağlamak eskisinden daha kolay. Toptalent online eğitim sertifika programları özenle seçilmiş ve uzman eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Online eğitim sonunda kolayca e-sertifika alabilirsin. Sertifikanı pdf indirdikten sonra CV’ine ekleyerek CV’ini güçlendirebilirsin. Toptalent Business School’da en iyi sertifika programları var. Online eğitim sertifika programlarına göz atmak için tıkla! https://toptalent.co/businessschool/online-egitim-sertifika-programlari/

İstanbul İşletme Enstitüsü

İstanbul İşletme Enstitüsü uzun zamandır iletişim, gazetecilik, pazarlama, finans, insan kaynakları, kişisel gelişim ve bilişim gibi bir çok alanda ücretsiz eğitim veriyor. Üstelik bu eğitimleri tamamlayan kişilere de doğrulanmış ve geçerliliği olan sertifika kodu gönderiliyor. Kazandığınız ücretsiz belge kodunuzu dijital olarak görebilir ve LinkedIn profilinizde de paylaşabilirsiniz. Belgenizin doğruluğunu öğrenmek için de belgenizi sorgulatabilirsiniz. Eğer isterseniz ücretsiz olarak aldığınız sertifika kodunuzun başarı sertifikası şeklinde basılmış hali olan başarı sertifikası belgesini de alabilirsiniz. Bu belgenin 119 TL ücreti vardır ancak siz sertifika kodunuzu kendiniz de çıktı haline getirebilirsiniz

Global Enstitü

Bir başka ücretsiz sertifika veren internet sitemiz ise Global Enstitü. Eğitim hayatına yeni bir sayfa açmak isteyenler için bünyesinde bir çok kurs ve eğitim bulunan Global Enstitü, eğitimleri başarı ile tamamlayanlara ücretsiz sertifika veriyor. Sertifikanız size mail yoluyla ulaştırılıyor ancak dilerseniz küçük bir ücret karşılığında basılı ve damgalı sertifikanızı almanızın da mümkün olduğunu söyleyebiliriz.
Bu sitede vücut sağlığı, genel sağlık, kişisel gelişim, sanat gibi çeşitli alanlarda eğitiminizi tamamladıktan sonra ücretsiz sertifikanızı alabilirsiniz.

Alison.com

Alison - Ücretsiz Sertifika

Ücretsiz bir çok eğitime sahip Alison.com adlı web sitesinde teknoloji, bilim, edebiyat, sanat, sanat tarihi, ebeveynlik stilleri, yaşlı bakımı, iş sağlığı ve güvenliği, davranış yönetimi, yiyecek güvenliği ve hijyeni gibi bir çok alanda ücretsiz eğitimleri tamamladıktan sonra mail yoluyla ücretsiz sertifikanızı alabilirsiniz. Bunun için sadece basit bir adımla siteye üye olmanız yeterlidir.

WHO Ücretsiz Sertifikalı Eğitimler

Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen sağlık, hastalıklar ve davranışlar ile ilgili bir çok eğitim bulabileceğiniz bu sitede sınavlardan başarılı olduğunuz ve derslere %80 katılım gösterdiğiniz taktirde sertifika alabilirsiniz. Bunun için sisteme üye olmanız ve derslerden geçerli notları almanız gerekir. Daha sonra ise ücretsiz pdf şeklinde sertifikanızı sistem sizin profilinize ekleyecektir.

Home Study

Bu sitede Oxford Home Study tarafından İngilizce eğitimler veriliyor. İngilizce eğitim programlarını başarıyla tamamlayanlar ise hiçbir ücret olmadan dijital sertifika alıyor. Şunu belirtmekte de fayda var kurs sayısı 10 ile 15 civarında ve dönem dönem bu kursları takip etmekte fayda var.

Bazı kursların isimleri ise şöyle:

 • Business Management
 • Customer Service
 • Fashion Design
 • Hotel Management
 • Internet Marketing
 • Management
 • PR
 • Project Management
 • Risk Management
 • Starting a Business

Lynda/ Linkedln Learning

How to Use LinkedIn Learning

Bir başka ücretsiz sertifika veren web sitesi Lynda.com/ LinkedIn Learning. Bu siteye üye olup bir çok eğitimi de başarıyla tamamladıktan sonra ücretsiz sertifikanızı alabilirsiniz. Ancak sitenin ücretsiz kullanım süresinin 1 ay olduğunu söylememizde fayda var. Bu süre dolduğunda üyeliğinizi iptal edebilir isterseniz ücretli eğitimlerden de yararlanabilirsiniz. Alabileceğiniz başlığa eğitimlerin isimleri ise şöyle:

 • Audio & Music
 • Graphic Design
 • Photography
 • Web Design
 • Data Science
 • DevOps
 • IT
 • Web/ Software Development
 • Business Strategy
 • HR
 • Project Management
 • Marketing

Yorum Yap