Günümüzde evde otururken dahi istediğimiz bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Bunun sonucunda kendinizi geliştirmenizin internet üzerinden birçok yolu var. Bu yollardan biri de online eğitim siteleri. Biz de bunun bilincinde en çok tercih edilen 8 online eğitim sitesini yazdık!

EdX

EDX, öğrenciler için dünyanın en iyi üniversite ve kuruluşlarından oldukça kaliteli online ücretsiz eğitim sunar. Bilgisayar bilimi, psikoloji, elektronik, mühendislik, biyoloji ve pazarlama gibi birçok konuda eğitim programları bulunduran site dünyanın her ülkesinden öğrencilere açıktır. Çeşitli okulların 1,900’dan fazla programına ulaşabilir, sisteme LinkedIn profilinizi kaydederek kazandığınız sertifikaları otomatik olarak profilinize yükleyebilirsiniz. Online eğitim siteleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Keşfet: Kendini Geliştirmenin En Hızlı 25 Yolu

Khan Academy

online eğitim siteleri khan academy

Khan Academy, yurtdışında online ücretsiz eğitim veren siteler içerisinde en iyilerdendir. Birçok farklı alan ve seviyeye uygun hazırlanmış ders videoları, interaktif testler ve alıştırmalar mevcuttur ve öğrenciler gösterge tablosundan kendi seviyelerine uygun eğitimlere ulaşabilirler. Her yaştan katılımcıya matematik, fen, bilgisayar programlama, ekonomi ve tarih gibi konularda eğitim veren Khan Academy, aralarında Türkçe’nin de olduğu 36’dan fazla dile çevrilir.

Open Culture Online Courses

Open Culture Online Courses; aralarında Stanford, Yale, MIT, Harvard, Oxford gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin olduğu; sanat, ekonomi, hukuk, dil, mühendislik gibi birçok alanda toplamda 1,300 kurs sunar. Sitede ayrıca 1,150 film, 900 sesli kitap, 800 e-kitap ve 46 dil çevirisi mevcuttur. 

Udemy

udemy online eğitim siteleri

Udemy’i sanırım bilmeyen, kullanmayan yoktur. Udemy, internet sitesi ücretli eğitimlerin yanı sıra, ücretsiz, özel uzmanlar, profesörler, girişimciler ve profesyoneller tarafından öğretilen kurslar da sunmaktadır. Teknoloji, iş ve pazarlama sınıflara ek olarak aynı zamanda verimlilik, sağlık, hobiler ve yaşam tarzı seçeneklerini de keşfedebilirsiniz.

Coursera

Dünyanın en iyi üniversitelerine ve sitelerine erişim sağlayabileceğiniz, güçlü eğitmen kadrosu ile dikkat çeken ve 2,000’den fazla ders sunan Coursera, aynı zamanda kursların bir kısmında, Türkçe’nin de olduğu 30’dan fazla dil desteği sağlamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerinden, kaliteli eğitim kurumlarında eğitim alabilir, aynı zamanda aldığınız kursları ve uzmanlık sertifikalarını LinkedIn CV’nize ekleyebilirsiniz.

General Assembly

General Assembly, çevrimiçi ve yüz yüze derslerinin yanı sıra tam zamanlı ve yarı zamanlı seçenekleri ile bir arada sunmaktadır. Site dijital pazarlama, iOS ve Android geliştirme, veri analitiği ve JavaScript gibi konuları kapsayan, dijital beceriler üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Harvard Online Learning

online eğitim

Harvard Üniversitesi, yurt dışında üniversite okumak isteyen ancak bunu maddi zorluklar ve koşullar nedeniyle gerçekleştiremeyen öğrenciler için dünyanın en prestijli eğitim kurumunda ücretsiz ders alma imkanı sunar. Sanat ve tasarım, bilgisayar bilimi, ekonomi ve finans, çevre bilimleri, hukuk ve siyaset gibi kategorilerde zengin program çeşitliliğine sahip sitede ücretsiz derslerin yanı sıra sertifika programlarına da katılabilirsiniz. Harvard Online Learning, online eğitim siteleri arasında en prestijli olanlardan biridir.

Academic Earth

Academic Earth, yurtdışında üniversite okumak için imkanı olmayan öğrencilere, dünyanın en iyi üniversitelerinde online ücretsiz eğitim sunar. Çok farklı kurslarla ve sürekli değişen öğretim teknolojileriyle gelişimini sürdürmektedir. Sitede özellikle sanat ve tasarım, muhasebe, girişimcilik, kimya, pazarlama, biyomedikal mühendisliği, diş hekimliği gibi konularda çok sayıda online eğitim – kurs bulabilirsiniz.

Ücretsiz 8 Online Eğitim Sitesi

En iyi online eğitim siteleri nelerdir?

Birçok online eğitim sitesi bulunmakla birlikte en çok tercih edilenler Udemy, EdX, Khan Academy…

Online eğitim siteleri ücretsiz mi?

Online eğitimlerin bazıları ücretliyken bazıları ücretsizdir. Örnek vermek gerekirse Udemy içerisinde ücretli kurslar olduğu gibi ücretsiz kurslar da bulunmaktadır. Ek olarak Khan Academy’deki eğitimlerin hepsi ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Hangi konularda online kurslar bulunmaktadır?

Neredeyse aradığınız her konu hakkında online eğitim bulabilirsiniz. Yabancı dil, video editleme, matematik, tarih, programlama gibi örnekler verilebilir.

Author

Keep Calm and Keep Reading, I am Industrial Engineer.

Write A Comment