Hepimiz artık akıllı telefonlara sahibiz. Bu akıllı telefonların bize sağladığı bir diğer kolaylık ise şüphesiz iyi yazılımlarla donatılmış aplikasyonları kullanma kolaylığı. Trendyol gibi artık hepimizde bulunan uygulamalardan ziyade daha kullanışlı ve işinize yarayacak bazı aplikasyonlarla sizi tanıştıralım.

1)VoScreen

VoScreen

Uygulama size maksimum 15 saniyelik dizi ve filmlerden sahneler  izleterek doğru çeviriyi bulmanızı istiyor. Dinlediğiniz parçayı isterseniz İngilizce ya da Türkçe altyazılı olarak izleyebiliyorsunuz. Özellikle benim gibi listening  yapmak isteyenler için harika bir alternatif. Mutlaka telefonunuzda olması gereken bir uygulama.

2)Bundle

bundle ile ilgili görsel sonucu

Bundle, farklı kategorilerden çok sayıda haber sitesini ve blogu bir araya getiren ve içeriklerini kullanıcılara sunan bir haber uygulaması olarak Türkiye’de Dwarf Planet tarafından geliştirildi. Bir Türk markası olan Bundle, yabancı geliştiricilerin uygulamaları ile rekabet ederek yurt dışında çok sayıda ülkede ilgi görüyor ve Türkiye’de de çok hızlı şekilde büyümeye devam ediyor.30’un üstünde kategoride binlerce mecranın içeriklerini anlık olarak yayınlayan, son dakika gelişmelerini kullanıcılarına bildirim yoluyla da ulaştıran uygulama, aynı zamanda içinde barındırdığı haber siteleri ve bloglara da yoğun trafik akışı sağlıyor.

3)Öğrenci Kariyeri

ÖĞRENCİ KARİYERİ LOGO ile ilgili görsel sonucu

Öğrencilere  yönelik; güncel haberler, yarışmalar, meslek tanıtımları, kampanyalar, yeni mezun iş ilanları, burs duyuruları, sertifika programları, staj duyuruları, etkinlikler, kariyer örnekleri/fırsatları ve örnek olacak girişim haberlerinin paylaşıldığı sosyal ve dijital bir platformdur.

4)SkyScanner

skyscanner LOGO ile ilgili görsel sonucu

Skyscanner sayesinde her an ucuza uçak bileti bulabilir, son dakika kampanyalarına göz atabilir ve hafta sonu kaçamakları yapabilirsiniz.

5)Cake

Cake ingilizce uygulaması ekşi ile ilgili görsel sonucu

Cake uygulaması anadili ile İngilizce olan simülasyon kişilerle pratik yapma imkanı sağlıyor! Yapay Zeka konuşma tanıma özelliği ile telaffuzunuzu kontrol edin. Sesinizi kaydedin ve hemen telaffuzunuzun ne kadar iyi olduğunu öğrenin. Bu özellik sayesinde daha akıcı konuşmaya başlayacaksınız.

6)e-DEVLET

EDEVLET UYGULAMASI NEDİR ile ilgili görsel sonucu

e-Devlet , vatandaşlara devlet tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulması demektir. Bu sayede, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve en etkin yoldan, kaliteli, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir. Bu aplikasyon ile tek tuşla her türlü evraka ulaşmanızı sağlayan uygulama e-Devlet ile yurtdışı vize evrakı bile toparlamak mümkün!

7)Linkedin

LINKEDIN NEDİR ile ilgili görsel sonucu

İş dünyasının Facebook’u diyebileceğimiz platform’da, iş dünyasından önemli insanlarla tanışabilir, konuşabilir hatta referans olmalarını bile isteyebilirsiniz. İlgi alanlarınız doğrultusunda iş yapan kuruluş , firma ve kişileri de takip edebilirsiniz.

8)Scanner Pro – Cam Scanner

SCANNER PRO ile ilgili görsel sonucu

İsminden de anlaşılacağı gibi elinizdeki yazıyı tarayıp PDF dosyası haline getirebilen Scanner Pro en yararlı uygulamalardan biri diyebiliriz. Bir diğer alternatif ise yine aynı kolaylığı sağlayan Camscanner uygulamasıdır.

9)Letgo

letgo uygulaması nedri ile ilgili görsel sonucu

Letgo ikinci el eşya pazarı alım-satım uygulamasıdır. Piyasaya 2015’te giren uygulama kısa zamanda kullanıcı güvenini kazanmış durumda. Hem evinde ihtiyaç duymadığı eşyaları gelir haline dönüştürmeyi ve daha minimalist yaşamayı kim istemez ki?

Son olarak lütfen özellikle de şu karantina sürecinde evde hareketsiz kalmamak adına kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz herhangi bir egzersiz aplikasyonunu da mutlaka telefonunuzda bulundurun.

Bunlara ek olarak bizimle paylaşmak istediğiniz, sık kullandığınız ve faydalı bulduğunuz aplikasyonları yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Author

iyi bir gelecek bekleyen pek çok yarınlara

Yorum Yap