Herkese yeniden merhaba,

Hiç şüphesiz artık hepimizin en az bir sosyal medya hesabı var. Teknoloji çağının gerekliliği mi yoksa birbirimize karşı gövde gösterisi için kullandığımız platformlar mı oldukları tartışmaya her daim açık bir konu. Bu platformların sayısı da gün gittikçe artıyor, fakat şüphesiz Instagram bunlardan en popüleri.

Jutarnji list - NEKIMA ALAT ZA UHOĐENJE, A DRUGIMA ZA INSPIRACIJU Instagram  je ukinuo gumb kojim ste mogli pratiti što lajkaju vaši prijatelji

Özellikle pandemi sosyal medyada geçirilen süreyi ne yazık ki çok fazla arttırdı. Bu konuda hemfikir olduğumuza eminim. Sosyal medyada geçirilen gereksiz vaktin, insanları nasıl tembelleştirdiğinin, telefon ve bilgisayar ışınlarının gözlerimize verdiği zarar ya da orada gördüğümüz sanal hayatı gerçek sanmamız gibi sosyolojik sorunlardan burada bahsetmeyeceğim çünkü zaten bu konunun uzmanları bu konular hakkında sayfa sayfa makaleler yayımlıyor. Şimdi diyeceksiniz ki ”bunun hiç mi iyi bir yanı yok?”. Tabii ki her şeyde olduğu gibi sosyal medyada da kendi otokontrolünüzü sağladığınız , trendlerin sizi yönetmediği ve bilinçli bireyler olarak hesaplarınızı yönettiğiniz sürece zarardan daha çok fayda sağlayabilirsiniz.

Bu yazımızda biraz daha iyimser olup bardağın dolu tarafını göreceğiz. Sizlerle internette arattığınızda reklam amaçlı önerilen sayfaları değil özellikle birebir kendimin takip ettiği, arkadaşlarıma önerdiğim ve çok faydalı bulduğum Instagram sayfalarını paylaşacağım.

unikesfetcom

unikesfet.com | Durma, Keşfet!

Tabii ki ilk sırada.. Sitede yazar olmadan öncede büyük bir keyifle takip ettiğim , öğrenciler için özellikle de tercih dönemindeki ve üniversite öğrencileri için çalışmalar yapan arkadaşlarımızın ve bizlerin sizler için araştırıp yayınladığı yazıları, staj olanaklarını, üniversite bölümleri ile ilgili merak ettiklerinizi, hayatta bir idealleri olan ve büyük işler başaran kişilerin söylediği motivasyonunuzu önemli ölçüde arttıracak sözleri sayfada bulmanız mümkün.

learn.english.idioms_

Top 5 English Learning Tools for Beginners

Yavuz Hocanın dizi/filmlerden bizler için hazırladığı eğlenceli videolarla İngilizce günlük kullanılan kalıp ve deyimleri iddia ediyorum çok rahat ve kalıcı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

gzt

GZT kimin, GZT sahibi kimdir?

Günlük olan olaylardan , ülke ve dünya gündeminden anlık haberdar olmak ; tarihi etkileyen kişi ve olayların hayatlarını dinlemek ; hem geçmişte olan olayları hem de günümüzde olan son dakika haberlerini ilk siz öğrenmek istiyorsanız mutlaka takibe almanız gereken bir sayfa.

ogrencikariyeri

Öğrenci Kariyeri on Twitter: "Aramızda Hoşgeldiniz 😍😍😍… "

Burs, staj, kariyer, etkinlik ve sertifika programlarını sizler için araştıran , Olcay AKSOY önderliğinde kurulmuş sayfa gerçekten de ”öğrenci kariyeri” 🙂

istanbul.etkinlik

İstanbul

Bu sayfa sayesinde İstanbul’da daha önce keşfedilmemiş yerlere gidebilirsiniz. Ben ve arkadaşlarım bu sayfa önderliğinde çok yer gezdik 😉 Sayfanın bildiğim kadarı ile Ankara’yı anlatan sayfası da var. Sizde gezmek istediğiniz şehre göre bu sayfalardan rotanızı belirleyebilirsiniz.

ist_class

Ist_class at Taplink

Malika Nakan hoca ile İngilizce kelimelerin anlamlarını ve nasıl telaffuz edileceğini rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

mmechatronicss

Mustafa Akın (@mmechatronicss) | Twitter

Özellikle mühendislik okuyan, bu bölüme ilgi duyan , bu bölümü seçmeyi düşünen ya da teknoloji meraklısı arkadaşlarımızın mutlaka takip etmesi gereken harika bir sayfa.

bilgecavus_

Bilge Çavuş - YouTube

Son olarak hem çok başarılı hem de çok pozitif bir kadın olan Bilge benim severek takip ettiğim, başarısını takdir ettiğim ve örnek aldığım harika bir insan. Sizlerin de özellikle kadın arkadaşlarımızın mutlaka takip etmesi gerektiğini düşündüğüm, bir kadın isterse ne kadar başarılı olabilir diye görmesini istediğim bir sayfa.

Sizlerde takip ettiğiniz ve faydalı bulduğunuz Instagram sayfalarını bizler ile yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

(NOT: Instagram sayfalarını daha rahat bulmanız için yukarıda anlatırken sayfa isimlerini olduğu gibi yazdım 🙂 )

Bu da ilginizi çekebilir: Bilim, Sanat ve Kültürde Hap Gibi İlginç Bilgileri Türkçe Almak İsteyenlerin Takip Etmesi Gereken 15 Instagram Hesabı

Gözden kaçırdıysanız: Netflix Mini Dizi Önerileri

Author

iyi bir gelecek bekleyen pek çok yarınlara

Yorum Yap