Türk Yönetmen Ahmet Atalay'dan Milyon Dolarlık Filmlere Taş Çıkaracak Kısa  Film

Maalesef başarılı insanlarımızı ülkemizde tutamıyor, onları isimlerini duyurana kadar tanıyamıyoruz. Bunlardan birisi benimde 7 ay öncesine kadar tanımadığım ama tanıdıktan sonra hayranı olduğum , yavaş ve sıkı adımlarla Hollywood’a meydan okuyan ve daha önce Görevimiz Tehlike ve Transformers: The Last Knight gibi filmlerin fragmanını yapan TÜRK yönetmen Ahmet ATALAY.

Türk yönetmenin kısa filminde korona tesadüfü - Sarmaşık Haberleri

Ahmet Atalay kimdir, yaşı, nereli gibi vikipedik bilgilerle sizi sıkmayacağım. Bunları öğrenmek isterseniz tabi araştırabilirsiniz ama benim bu yazıyı yazmamdaki amacım bu isimsiz kahramanın yaptığı kaliteli işlerden haberdar olmanız ve benimde onu tanıdığım filmi olan The Cure hakkında konuşmak.

Hollywood'taki Türk Yönetmen virüs salgınını 3 yıl önceden çektiği filmde  kurguladı | Format Haber

Karantinada çok mu sıkıldınız o zaman sizi bu filmi izlemeye davet ediyorum. Alın abur cuburlarınızı ve battaniyenizi ve filmin tadını çıkarın. Filmin konusu hakkında spoiler olmaması adına çok fazla bir şey söylemeyeceğim merak etmeyin ama ufak bir dipnot izlediğiniz an bazı şeyleri şu an sizde yaşıyor gibi hissedebilirsiniz 😉 Birde komplo teorilerine ve aksiyona meraklı biriyseniz mutlaka izlemeniz gereken bir kısa film.

Ahmet Atalay, Salgını kurguladı gerçek oldu

Filmin %90’nın görsel efekt olduğunu bilsek bile 4 uzun metraj aksiyon filminden daha fazla aksiyon sahnesi barındırıyor. 15.000 $ bütçe ve arka planda 3 kişilik ekip ile hayatınızda görüp görebileceğiniz en iyi aksiyon filmlerine kafa tutabilecek nitelikte , üstelik sadece 37 dakika.

Filmin yazarı, yönetmeni, ses ve görsel efektleri tamamen Ahmet Atalay imzalı ki zaten kendisini de filmde Reaper karakteriyle görüyoruz. Filmin beni çeken bir diğer detayı ise filmi izlerken sanki bir savaş oyunu içinde gibi hissetmeniz. Sanırım bu da Ahmet Atalay daha önce Call of Duty gibi sağlam bir oyunun fragmanını hazırlamasından kaynaklanıyor.

Ahmet Atalay'ın The Cure Filmi Yayında | Asanatlar

Elbette bu yazıyı yazmamdaki amaç bir reklam çalışması değil. İstediğimiz zaman kısıtlı bir bütçe dahi olsa dünya sinemasına kafa tutacak işler yapabileceğimizin farkına varmamız. Yani yapamadığımızdan değil de yapmadığımızdan iyi işler çıkaramadığımızı anlamak ve tabi ki basında Hollywood’a rakip gösterilen bir TÜRK’ün filminden sizleri haberdar etmek. Ben filmi ilk Murat SONER ile öğrendim ve izledim. Ben ilk izlediğimde yani bundan yaklaşık 7 ay kadar önce 130 bin görüntülemeye sahipken şu an 4.5 milyona yaklaşmış durumda. Filmi izlemenizi istememin bir diğer sebebi ise yaşadığımız şu zor günleri çok güzel bir şekilde işlemesi.

Ben izledim ve çok beğendim umarım sizlerde beğenirsiniz. Bu film hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizler ile paylaşabilirsiniz. Film YouTube’da İngilizce olarak var ama merak etmeyin Türkçe altyazı seçeneği ile 😉

Film Linkine buradan ulaşabilirsiniz.

E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Author

iyi bir gelecek bekleyen pek çok yarınlara

Yorum Yap