Herkese merhaba, nasılsınız? Öğrenim hayatınız boyunca aldığınız eğitimler sizlere çalışma yaşamanızda önemli katkılar sağlayacaktır. Bir yandan öğrencilik hayatınıza devam ederken diğer yandan kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimleri sizler için derledik. Bu eğitimler sayesinde kendinizi geliştirebilir aynı zamanda aldığınız eğitimleri CV’nize ekleyebilirsiniz. Öğrencilik hayatının sonunda hızlı bir kariyer planlaması ile iş yaşamına atılacak olan herkes için önemli eğitimlerden bahsedeceğim. Öğrencilik hayatı bitmeden kariyer hedeflerini geliştirmeye önem verenler 10 başlıkta eğitimleri incelemeye hazır olun başlıyoruz. ?


Sizleri çalışma yaşamına hazırlayacak olan olmazsa olmaz eğitimler işte şöyle;

İnsan Kaynakları Eğitimi

Önemli bir yönetim fonksiyonu alanını ifade eden insan kaynakları, işçi- işveren ilişkisini düzenler aynı zamanda performans denetimi, motivasyon yönetimi, maaş, işe alım, işten çıkarma gibi konularda görevlidirler. CV’nizde olması gereken bir eğitim olan insan kaynakları eğitimini mutlaka almalısınız.


Öğrencilik Hayatınız Bitmeden Almanız Gereken Eğitimler

Yeni Dünyada Yönetim ve Liderlik Eğitimi

Hangi alanda çalışıyor olursanız olun liderlik anlamındaki yeteneklerinizin güçlü olması sizleri hem öğrencilik hayatınızda hem de iş yaşamınızda ön plana çıkaracaktır. İş ortamlarının rekabet dolu dünyasında ayakta kalabilmek için yöneticilik gücünüzü destekleyecek türden bir eğitime ihtiyacınız olacaktır. Liderlik eğitimini almalı ve mutlaka CV’nize eklemelisiniz.

CV’ine sertifika ekleyerek CV’ini güçlendirebilirsin. Böylece iş başvurularında öne çıkarsın. Toptalent.co’nun sunduğu ücretsiz sertifika testlerini çözerek uzmanlığını gösterebilir ve e-sertifika almaya hak kazanırsın. İstersen sertifikalı uzaktan eğitim de alabilirsin. Ücretsiz testleri çözmek ve sertifika almak için hemen tıkla! https://toptalent.co/sertifika-uzaktan-egitim

Teacher talking with her students online Free Photo

Etkili Sunum Becerileri Eğitimi

Öğrencilik hayatınızda ve iş yaşamanızda sizden beklenilen iyi sunum yapabilmenizdir. Çalışmalarınızı etkili bir şekilde anlatabilmek için bu eğitimi almanızda fayda var. Etkili sunum becerileri eğitimi sayesinde iletişiminiz güçlenecek ve karşınızdaki insanlara fikirlerinizi daha rahat bir şekilde anlatabilir hale geleceksiniz. Günümüzde şirketlerin aradığı temel özelliklerden biri sunum yapabilme becerisidir bu noktada aldığınız eğitimin çokça yararını göreceksiniz.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Dijital pazarlama eğitimi üzerine alacağınız sertifikayla kendinize yeni iş olanakları yaratabilirsiniz. Geleneksel pazarlamanın yanında dijital pazarlama faaliyetlerinin önem kazanması sonucu bu alanda bilgi ve becerilerinizi geliştirmek sizi ön plana çıkartacaktır. Dijitalleşen dünyada yeni çağ pazarlama stratejilerine uyum sağlamayı göz ardı etmemek gerekiyor. Belki de alacağınız bu türde bir eğitim sayesinde kendi işinizi kurabilir hale gelebiliceksiniz.

Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri tartışılmaz bir konumdayken sizler de bu eğitimden faydalanabilir ve dijital mecralarda markaların sosyal medya uzmanlığını yapabilirsiniz. Diğer yayın çeşitlerine göre daha fazla etkileşim imkanı sağlayan sosyal medya oldukça popülerleşen bir platform haline gelmiştir. Hal böyle olunca çağın getirilerine ayak uydurmamak elde değil. Bu eğitimi alarak kariyerinizde fark yaratabilirsiniz.

Öğrencilik Hayatınız Bitmeden Almanız Gereken Eğitimler

Motivasyon ve Zaman Yönetimi Eğitimi

Değişimin zorunlu olduğu koşullarda değişimden kaçıyorsanız ve zamanınızı doğru kullanamıyorsanız kesinlikle bu eğitimi almalısınız. Eğitim sayesinde zamanınızı etkin bir şekilde yönetebilme becerisi kazanacaksınız. Öğrencilik yaşamanızda ve iş hayatınızda sizlere çokça katkı sağlayacaktır.

Dış Ticaret Uygulamaları ve Riskler Eğitimi

Özellikle kariyer planlamanızı dış ticaret üzerinden yapıyor ve şirketlerde bu alan üzerinde çalışmayı düşünüyorsanız bu eğitimi almanız gerekiyor. Karşılaşabileceğiniz riskleri, uygulamaları operasyonel uygulama becerisi kazanarak öğreneceksiniz. Dış ticaret alanında faaliyet gösteren şirketlerde ön plana çıkmanızı sağlayacak olan bu eğitimi almayı unutmayın.

Finansal Yönetim Eğitimi

Bu eğitimle birlikte ekonomik, finansal veri, maliyet, nakit akış analizleri yapabilecek ve finansal yorum becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Paranızı ve yatırımınızı yönetebilme donanımına sahip olacaksınız. Günümüzde şirketlerin ve kurumların önem verdiği bir eğitim olduğunu belirtmeliyim.

Eğitim

Genel Donanım Bilgisi Eğitimi

Bilgisayar donanımını öğrenecek ve bu konuda sahip olduğunuz bilgi birikimine eklemeler yapabileceksiniz. Çağımızın getirilerine uygun, günümüzdeyse oldukça popüler olan donanım- yazılım eğitimleri öğrencilik hayatınızda işinize yarayabileceği gibi iş yaşamanızda da size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Stratejik Düşünme Eğitimi

Şirketlerin kritik durumlarda stratejik düşünme becerisine sahip çalışanlara ihtiyaçları olmaktadır. Böylelikle şirketler yaşadıkları kriz durumlarından stratejik düşünmenin faydaları sonucunda çıkabilmektedirler. Bu eğitimi almak sizleri iş yaşamanızda diğer çalışanlardan 1-0 öne çıkaracaktır.İş dünyasında, öğrencilik yaşamınız boyunca almış olduğunuz sertifikalar geçerli olacaktır. Hayat boyu öğrenme faaliyetlerimiz devam ettiği için yalnızca üniversite diploması iyi bir kariyere sahip olabilmeniz için yeterli olmayacaktır. Bu sebeple kendinizi her anlamda geliştirmeniz çok önemlidir. Günümüz dünyasında bilgiye ulaşımın çok kolay olduğunu düşünürsek alacağınız eğitimlere ulaşmanız hiçte zor olmayacaktır. Özelliklede okuduğunuz bölümü destekleyici eğitimler alarak aldığınız eğitimler sonucunda edinmiş olduğunuz sertifikalarla kariyer hedeflerinizi besleyebilirsiniz. Unutmayın, iş hayatında sertifikalar vazgeçilmez bir noktayı ifade eder.

eğitim

Bu yazımda neredeyse tüm üniversite öğrencilerinin kolaylıkla ulaşabileceği eğitimlere yer verdim. Hangi bölümü okuyor olursanız olun bahsetmiş olduğum eğitimler ve içerikleri sizlere iş yaşamanızda mutlaka katkı sağlayacaktır. Bunun dışındaysa boş zamanlarınızda kendinizi geliştirmek adına office programlarını detaylıca öğrenebilirsiniz. Bütün eğitimlere online olarak ulaşabilirsiniz.MEB onaylı veya Uluslararası geçerliliği olan sertifikalı eğitimlere katılabilir, yukarıda derlemiş olduğum eğitimlerin içeriklerini detaylıca araştırabilirsiniz. Umarım sizler için hazırlamış olduğum içeriği beğenirsiniz. Faydasını görmeniz dileğiyle. Sizler de bu konudaki fikir ve önerilerinizi dilediğiniz gibi bizlerle paylaşabilirsiniz. ?Bir sonraki yazımızda buluşana kadar sağlıkla ve mutlulukla kalın..


Keşfet: İş Yaşamında Kendinizi Geliştirmeniz İçin Mutlaka Almanız Gereken 5 Eğitim

Keşfet: Ücretsiz Sertifika Alabileceğiniz Online Eğitim Siteleri

Author

Benliğine tanıdık kalmaya çalışan biri.

Yorum Yap