Gündemdeki Koronavirüs(COVID-19) sebebiyle eğitim öğretim hayatına ara verilmiş durumda. Öncelikle bunun bir tatil değil tedbir olduğunu unutmayalım. Gerekli önlemleri alıp duyurulara kulak asarak kendimizi ve çevremizdekileri bu tehditten korumaya çalışmalıyız. Bu süre boyunca da hepimiz mümkün olduğunda evlerimizde günümüzü geçiriyoruz. Haliyle bütün gün evde olmak da bir miktar can sıkıcı. Evde geçirdiğimiz bugünlerde bizi sıkıntıdan kurtaracak yöntemlerin başında ise diziler geliyor. Sizler için tatilde izleyebileceğiniz Netflix dizi önerileri listeledik.

Keşfet: Netflix ile İngilizcenizi Geliştirin

1-Ozark (IMDb 8,3/10)

Ozark Netflix Dizi

Ozark suç, dram ve gerilim türlerinin bir karışımı halinde. Byrde çifti ve çocukları sıradan bir Amerikan ailesi. Bu sıradanlığı bozan bir kişi var: Marty Byrde. Chicago’da bir finans danışmanı olan Marty aynı zamanda Meksikalı büyük bir kartelin de para aklama aracı olarak çalışıyor. İşler ters gittikten sonra ise ailesiyle birlikte Chicago’dan uzaklaşarak Missouri’nin Ozark bölgesine yerleşiyor. Tabi başındaki bu tehditi atlatmak için de kartele çok daha büyük bir teklif sunarak bunun peşinden koşuyor.

Yaklaşık 1 saatlik bölümleri ve 2 sezonuyla izlemeniz için sizi bekleyen bu dizi netflix dizi önerilerimiz arasında.

2- Dark (IMDb 8,7/10)

Dizi Almanya’nın sakin bir kasabası olan Winden’da geçiyor. Sakin ve olaysız bir yaşam olan bu kasabada 2 çocuğun kaybolması ve radyoaktif sızıntılar bu sakinliği bozuyor. Daha sonra bir zaman makinesi ve geçmiş-gelecek kararsızlığı arasında kalınan bir evreye geçerek izleyenlerin aklını karıştırıyor. Teması ve müzikleriyle gerilimli bir havaya sahip olan dizi kasaba ailelerinin geçmiş ve bugündeki bağlantılarını anlattığı konusuyla izlemesi keyifli bir yapıda hazırlanmış.

Ortalama 1 saatlik bölümleri ve 2 sezonu olan dizi gerilim sevenler için çok güzel bir tercih.

3-After Life(IMDb 8,4/10)

Karakterimiz Tony, eşinin ölümünden sonra depresyona girer. Daha sonra kimseyi önemsemeyen ve radikal kararlar alarak hayatına devam eden Tony, kaba ve pervasız bir kişiye dönüşür. Aldığı psikolojik tedaviler kendisine fazla yardımcı olmaz. Bir yandan da hafıza kaybı yaşayan babasıyla geçinmeye çalışmaktadır. Onun “süper güç” adını verdiği bu umursamaz hali çevresindekileri tedirgin eder ve onu eski haline getirmeye çalışırlar.

Tek sezonluk ve kısa bölümlerden oluşan bu dizi çerezlik dizi arayanlara birebir.

4-The Witcher (IMDb 8,3/10)

Netflix Dizi Önerileri The Witcher 2020

Dünyaca ünlü bir kitap uyarlaması olan The Witcher, uzun zamandır huzurlu yaşayan insanların elfler ve cüceler ile girdiği savaşı konu alıyor. Dizi evreninde The Witcher olarak bilinen canavar avcısı Geralt kaderin onu sürüklediği prensese ulaşmaya çalışmaktadır. Bu yolculukta yaşadığı esrarengiz olayları ve tanıştığı kişileri konu alan dizi bu konulara ilgi duyanları için çok iyi bir yapıt.

Bölümleri 1 saat olan tek sezonluk esrarengiz yapısıyla sizi sıkıntıdan kurtaracak The Witcher Netflix dizi önerilerimiz arasında.

5-Bojack Horseman (IMDb 8,7/10)

Baş karakterimiz Bojack, yıllar önce ünlü olan bir TV yıldızı. Ancak zaman geçtikçe bu ününü kaybediyor. Günlerini boş ve eski gösterişinden uzak geçiren Bojack’in bu durumdan sıkılışını ve eski günlerine geri dönmek için uğraşlarını konu edinen dizi bir animasyondan fazlasını veriyor.

Güçlü mizahı ve ciddi konuları da derinlemesine işlemesiyle izlemesi çok keyifli olan dizi 25-30 dakikalık kısa bölümleriyle gününüzü tatlandıracak cinsten.

6-Black Mirror (IMDb 8,8/10)

Netflix Dizi Önerileri black mirror

Neredeyse her bölümün yazılış ve hazırlanışında farklı kişilerin rol aldığı distopik bir kurgu. Ancak işlediği konular günümüzden çok da uzak olmayan teknolojik gelişmeler üzerine. Bölümlerin her biri ayrı birer film tadında ve birbiriyle pek de bir ilişkisi olduğunu söyleyemeyiz. Geleceğe dair işlediği gerçekleşmesi çok da uzak olmayan konularla ilgi çekici olan bu diziyi izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. 

Keşfet: IMDb Puan Sıralamasına Göre Düzenlenmiş Black Mirror Bölümleri

7-You (IMDb 7,8/10)

Başta romantik bir hava veren hikayenin aslında bir saplantıdan ibaret olduğu dizi. Hikaye Joe karakterinin gözünden işleniyor. Kitapları seven ve basit bir insan olan Joe ile başarılı bir yazar olan Beck tanıştıktan sonra sürekli olarak Beck’in hayatına dahil olmaya çalışan takıntılı bir hale bürünen Joe, öte yandan düşünceli ve kibar biri olarak iki farklı izlenim bırakıyor. İzleyiciyi iki farklı düşünceye iten bu karakter kurgusuna ek olarak sosyal medyanın hayatımızı ne kadar açık ettiğini de gözler önüne seriyor.

Netflix dizi önerilerimiz arasında olan You, hali hazırdaki 2 sezonuyla bu türü sevenleri alıp götürecek cinsten

8-Altered Carbon (IMDb 8,1/10)

300 yıl sonraki bir zamanda geçen Altered Carbon etkileyici bir bilim kurgu dizisi. Teknoloji gelişmiş ve insan bilinci disklere yüklenerek başka bir bedene transfer edilebilmektedir. Bir bakıma artık ölüm yoktur.  Karakterlerden Tokashi, bir isyan sırasında yenilen elit savaşçılardan hayatta kalan tek kişidir. Bilinci uzun süre hapsedilen Tokashi, yine uzun yıllardır yaşayan Laurens sayesinde başka bir bedende yaşam bulur ve karşılığında Laurens’in cinayetini çözmesi istenir.

Netflix dizi önerilerimiz arasında bulunan ve yaklaşık 1 saatlik bölümlerden oluşan dizinin 2 sezonu bulunmakta.

9-Travelers (IMDb 8,1/10)

Yine ileri bir zamanda geçen dizide dünya nüfusu büyük bir ölçüde azalmıştır. Bu zaman diliminde hayatta kalabilmiş olan bir grup insan bir zaman makinesi keşfeder. Daha sonra kendilerine “Travelers” adını verirler. Amaçları bu makineyi kullanarak geçmişe gidip nüfusun bu kadar azalmasına sebep olan şeyi bularak buna son vermektir. Ancak diğer dizilerden farkı zaman yolculuğunun bireylerle yapılamaması. Sorun önceki dönemde yaşayan birine bilinç aktararak çözülmeye çalışılıyor. Ek olarak geçmişte bilinç yollanmış herhangi bir tarihten daha eski tarihe de ulaşılamıyor oluşu her denemede sorundan daha da uzaklaşmalarına neden olmakta. 3 sezonluk bu Netflix dizisi izlemeye değecek cinsten.

Tatilde İzleyebileceğiniz Netflix Dizi Önerileri 2020
E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Yorum Yap