Evet arkadaşlar yine yeniden bir tavsiye yazısı ile karşınızdayım. Bu yazımızda benim birebir takip ettiğim ve çok faydalı bulduğum , sizin de severek takip edeceğinizi düşündüğüm YouTube kanallarını sizler için derledim. Yazımın başında belirttiğim gibi tamamen kişisel tavsiyemdir. Kanal içeriklerine göz attıktan sonra takip edip etmemek sizin tercihiniz.

Şimdi gelin bu kanalları ve içeriklerini hep beraber inceleyelim.

1)Barış Özcan

Barış Özcan’ı ve kanalını sanırım artık bilmeyen ve takip etmeyen yoktur. YouTube kanalının yanı sıra YouTube’da paylaştığı içerikleri yazılı olarak paylaştığı bir internet sitesi de mevcut. Sizde benim gibi Google sayfanıza bu siteyi ekleyebilirsiniz.

Site linki ; https://barisozcan.com/

Barış Özcan Kimdir? - Barış Özcan

2)Haluk Tatar

Tanışma fırsatım olsa Barış Özcan’dan sonra mutlaka tanımak istediğim , fikir ve görüşlerini çok beğendiğim Haluk Tatar YouTube kanalında kişisel gelişim , genel kültür , yabancı dil , web tasarımı ve gündem değerlendirmesi gibi birçok farklı kategoriden bizler için video yayınlamakta.

Haluk TATAR Youtube Kanalı - İstatistikleri

3)Argonomi

Pelin Öztürk’ün güzel sunumu eşliğinde gündemde olan konular hakkında video içeriği üreten uzun zamandır takip ettiğim güzel bir kanal. Gündemden bihaber olmamak adına takip etmenizi öneririm.

ARGONOMİ - YouTube

4)Engin Deniz Videoları

Önceden kanalında paylaştığı korku hikayeleri sayesinde keşfettiğim , daha sonra her videosunda bir konu belirleyip, o konu hakkında bilgilendirici videolar paylaştığı için severek takip ettiğim YouTube kanalıdır.

Engin Deniz Videoları - YouTube

5)Denizin Ötesindeki Sesler

Bir önceki kanal olarak bahsettiğim Engin Deniz’in sesli kitap ve podcastler paylaştığı ikinci YouTube kanalıdır. Sizde kulaklığı takıp kitaplardaki karakterlerden birisi olmayı seviyorsanız mutlaka takibe almanız gereken bir kanal.

Denizin Ötesindeki Sesler - YouTube

6)StoryBox

Spor , inşaat , mücevher , otomotiv , kurumsallık ve girişimcilik alanlarında kendilerini kanıtlamış firmaların yeni girişimci ve yönetici adaylarına ilham kaynağı olan kendi firmalarının hikayelerini anlattıkları harika bir YouTube kanalı. Eğer sizde girişimci veya yönetici olmayı düşünüyorsanız mutlaka bu insanların tecrübelerini dinlemelisiniz.

StoryBox - YouTube

7)Tuncer-Gizem Avcısı

Komplo teorilerini seviyorsanız-ki hangimiz sevmiyoruz-mutlaka takibe almanız gereken din, bilim ve komplo teorilerini harmanlayarak size videolar sunan bu kanal mutlaka abonelikleriniz arasında olmalı.

Ayşegül Asal

8)Anlatan Adamalar

Eğer sizde benim gibi mühendislik öğrencisi birde otomobil ve parçalarına meraklı iseniz hemen sizi ”abone ol” butonuna alalım.

Anlatan Adamlar - YouTube

9)Bebar Bilim

Kompleks bilim konularını daha basit ve sade bir anlatımla bize sunan dinlerken çok keyif aldığım ve gerçekten bir şeyler öğrendiğimi hissettiğim, size bilimi daha çok sevdirecek güzel bir YouTube kanalı.

Bebar Bilim - YouTube

10)Beyhan Budak

Aynı zamanda Klinik Psikolog olan Beyhan Budak insan ve insanın iç dünyasına dair bilmeniz gereken her şeyi, biraz durup nefes almanız gerektiğini anladığınız anda kendinizi iyi hissettirecek şeyleri harika bir üslup ile size sunuyor.

Beyhan Budak - YouTube

11)RedFrost Motivation

Tarihten kısa konuşmaları , anekdotları , şiirleri size İngilizce olarak dinleten ; hem genel kültürünüzü arttırırken hem de listening yapma fırsatı bulup İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

RedFrost Motivation - YouTube

12)321-Go

En sevdiğim konsepti olan ”Soramazsın” ile bu kanalı keşfetmiştim. Gerçekte soramayacağınız ama merak ettiğiniz konular üzerinden gelen çeşitli, her alandan konuklara soruları yöneltiyor.

321GO - YouTube

13)Ruhi Çenet Videoları

Sanırım Ruhi Çenet’i bilmeyenimiz yoktur 😉

Ünlü YouTuber Ruhi Çenet Çin'e gitti (Sokak ve hastanelerden görüntüler) -  Magazin Haberleri | NTV

14)Murat Soner

Kanalda çok güzel bir şekilde yeni çıkan yerli-yabancı dizi-filmlerin analizini ve eleştirisini yapan, çoğu izleyeceğim dizi ya da filmden önce mutlaka buradan analizini izlediğim güzel bir kanal. Eğer bu tarz dizi-film analizi yapan kanalları seviyorsanız bonus olarak size Taha Ulukaya’nın kanalı olan ”FilmlerveFilimleri” de öneririm.

Murat Soner - YouTube

15)Webtekno

Eğer sizde bir teknoloji canavarı iseniz sizi şöyle ”abone ol” butonuna alalım.

Webtekno YouTube Kanalının 2020'de En Çok İzlenen 5 Videosu

Yazıma başlarken de belirttiğim gibi tamamen kişisel bir listedir. Umarım aralarında size hitap eden kanallar vardır zira ben hepsini takip etmeye değer buluyorum. Sizin de önereceğiniz YouTube kanalları var ise yorumlar kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Author

iyi bir gelecek bekleyen pek çok yarınlara

1 Yorum

  1. Çok doğru seçimler yapmışsınız. Haluk tatar ve Barış Özcan favorimdir çok güzel. Haluk Tatar ın çok güzel eğitimleri var öneririm.

Yorum Yap