Telefonunuzda zaman ayırdığımız birçok mobil uygulama mutlaka vardır. Eğer aktif olarak iş hayatında iseniz Linkedin de bunlardan biridir. Etkili Linkedin kullanımı sayesinde birçok fırsat yakalayabilirsiniz.

Neden Linkedin Kullanmalısınız?

Linkedin kullanarak network edinebilir, yeni iş fırsatları bulabilir, sektörün nabzını tutabilirsiniz.

Okuma Önerisi: Linkedin Profiline Sahip Olmak için 5 Neden

Linkedin Nedir?

Linkedin Nedir?

Toplumda iş hayatının Facebook’u olarak anılan Linkedin, profesyonel bir sosyal medya platformudur. Bu platformda rahatça network edebilirsiniz ve burada tanıdığınız kişiler size ileride bir fırsat olarak dönebilir.

Bulunduğunuz sektörden veya aynı departmanı paylaştığınız kişilerle bağlantı kurarak sizi ilgilendiren gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca Linkedin’de iş ilanı yayınlama seçeneği de bulunmaktadır. Kişisel ve teknik yeteneklerinizi doğru yerleştirerek etkili bir profil oluşturduktan sonra yeni iş teklifleri alabilirsiniz. Eğer işveren tarafında iseniz talep ettiğiniz çalışanı Linkedin’de bulabilirsiniz.

Linkedin Nasıl Kullanılır?

Linkedin’e üye olduktan sonra profilinizi özenle oluşturmalısınız. Linkedin profilinizin neredeyse bir özgeçmiş kadar referans olacağını bilmelisiniz.

Linkedin Profilinize Neler Eklenir?

  1. Giriş
  2. Hakkında
  3. Öz geçmiş
  4. Yetenekler
  5. Başarılar
  6. Diğer bilgiler
  7. Diller

Profilinizi oluşturduktan sonra bağlantı isteği gönderebilirsiniz. Yeni bağlantılar kurdukça ana sayfanız güncellenecektir. Ayrıca profilinize eklediğiniz yetenekleri bağlantılarınız tarafından onaylanabilir.

Linkedin Premium

Linkedin ücretsiz servis vermenin yanında bir premium seçeneği de sunuyor. Linkedin Premium’un en önemli özelliği ise bağlantınız olsun ya da olmasın herkese mesaj gönderme hakkınız olması. Ayrıca uygulamada arama yaparken şirketin büyüklüğü, Linkedin’e katılma tarihi gibi size ek filtreler sunuyor.

Ek olarak, Linkedin normal şartlarda profilinizi ziyaret eden son 5 kişiyi size sunuyor. Premium’da ise son 90 güne kadar profilinizi ziyaret edenleri ve bu kişilerin profilinize hangi anahtar kelimelerden geldiğini gösteriyor.

Author

Okul ile ofis arasında gidip geliyor. Dijitali çok sever, kaliteli içeriğe bayılır.

Yorum Yap