Kitaplar, halen daha en büyük bilgi kaynaklarından biri. Ufkumuzu geliştirmekle kalmıyor, kişisel gelişimimizde de şüphesiz büyük rol oynuyorlar. Tabii kitapların da birçok çeşidi var. Biz bugün sizlerle okurken keyif alacağınız en iyi kişisel gelişim kitaplarını paylaşacağız. Evde kaldığımız bugünlerde bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyoruz!

İyi Hissetmek

Bilişsel Davranışçı Terapi son dönemlerde psikologlar tarafından kullanılan en etkili yöntemlerden biri. Bu terapi, kişinin yaşadığı problemleri kendisi ve dış dünya hakkındaki düşüncelerinden kaynaklandığını savunuyor. 

Bir diğer söylem ile bu terapinin amacı gerçeklikten uzak kişiye depresyon hissi veren ve gelişimini bir nevi engelleyen bu düşünceleri bulup çıkarmak. Akabinde bu düşünceleri iyi yönde değiştirmektir.

Terapi sonucunda kişi daha iyi hissetmeye başlıyor ve yaşadığı olaylara çok daha olumlu yaklaşabiliyor.

İyi hissetmek kitabı ile siz de evinizde bu terapiyi uygulayabilir ve olumlu sonuçlarını deneyimleyebilirsiniz.

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı ilk kez 1937’de 5 bin adet basılmış, neredeyse dünyada çevirilmediği dil kalmamış ve en son 2000’li yıllarda günümüze uyarlanmıştır.

Yanımda çalışan 314 kişi bana selam bile vermezdi. Beni gördüklerinde yollarını değiştirirlerdi. Şimdi 314 düşmanım yerine, 314 dostum var. Çünkü artık onları başaramadıkları ile değil, başarabildikleri ile değerlendiriyorum. Azarlayarak değil, takdir ederek yaklaşıyorum’.

Yazar insanlara iyi davranmanın, nazik olmanın başarının en iyi anahtarı olduğunu savunuyor. İnsanları idare etmeyi, onları değiştirmeyi öğreten kitap iş ve sosyal yaşamınızda kişisel gelişiminize katkıda bulunacak birçok bilgiyi bulunduruyor.

Bir Ömür Nasıl Yaşanır

Bir Ömür Nasıl Yaşanır? Kişisel Gelişim Kitapları

İlber Ortaylı’nın yazdığı bu kitap bir rehber niteliğinde. Bu kitabın içinde kişisel gelişiminize katkıda bulunacak bilgilerin yanı sıra İlber Hoca’dan nitelikli yaşama dair tavsiyeler de bulunuyor. Hayatınızı daha dolu daha anlamlı yaşamak istiyorsanız İlber Hoca’nın tavsiyelerine kulak verip bu kitabı mutlaka okumalısınız.

Her Şey Seninle Başlar

Mümin Sekman’ın en sevdiğim özelliği kelime oyunları. Çok güzel kelime oyunları yapıyor ve kesinlikle sizler de seveceksiniz( Örneğin baş(arı) ya da ç(alış)mak gibi). Diğer kitaplara göre daha ince olan bu kitabı okuyarak kendi değerinizi daha iyi anlayabilir, potansiyelinizi keşfedebilirsiniz.

Sınırsız Güç

Sınırsız Güç - Kişisel Gelişim Kitapları

Anthony Robbins efsane sayılabilecek bir isim. Kitaba değinmeden önce yazar Anthony Robbins’ten bahsedelim. 37 metrekarelik bir evde bulaşıklarını banyo küvetinde yıkayan bir adam iken şu anda bir şatoya sahip. Birçok insanın hayatına dokunan Anthony’nin Netflix’te de bir belgeseli var onu da kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Sınırsız Güç’e gelecek olursak kendisi hayatınızı değiştirecek bir kitap. Ama bu kitabın bir özelliği de şu ki sadece okumanız değil bu kitaptaki uygulamaları da yaparak maksimum fayda alabilirsiniz. Yine de sadece okusanız bile hayatınızda büyük değişikler olacağının garantisini verebilirim.

Tongue Fu

Kişisel Gelişim Kitapları - Tongue Fu

Sam Horn’un yazmış olduğu bu kitap etkili iletişim yeteneğinizi geliştirecek. İçerisinde bol bol hayatından örneklerle anlatan Sam, ayrıca örnekleri bir çözümle bırakmayıp alternatif çözümleri de belirtiyor. Bölüm sonu senaryolarındaki doğru yanlış kullanımlar ile daha sağlıklı iletişim nasıl kurulur tam anlamıyla anlayacaksınız.

Özgüven- Matthew Mckay, Patrick Fanning

Özgüven hakkında yazılmış en kapsamlı kitap. Tam tamına 366 sayfa ve bu kitabın en büyük özelliklerinden birisi de içerisinde uygulamaların yer alması. Bu kitabı okurken yeni bilgiler öğreneceğiniz gibi uygulamalarla bunları pratiğe dökecek ve hayatınıza uygulama şansı yakalayacaksınız. Anlatımı da oldukça sade ve akıcı olan bu kitabı da kesinlikle okumalısınız.

Akıllı Yaşama Sanatı

Bir dünya klasiği olmuş bu kitap diğer tüm kitaplardan farklı. Bu kitapta normal bir konu akışı yok. Bu kitap(yaşama sanatı rehberi) hepimize arkadaşlık, liderlik, duygu yönetimi gibi son derece önemli konularda yol gösteriyor. 17. yüzyılda yazılmasına rağmen hala tüm geçerliliğini koruyan bu kitap çağının ötesinde bir kitap.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Diğer kişisel gelişim kitapları gibi bu kitap da tam bir şaheser ve kesinlikle okumanızı tavsiye ediyoruz. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, bilgelik ve gücü arkanıza alarak hayattaki konumunuzu yeni baştan belirleyeceğiniz bir rehber olma niteliğine sahip. Biraz kalın olan bu kitabın akıcılığı ve konu başlıklarının çok iyi ayrılmış olmasından dolayı o kadar sayfayı ne ara bitirdiğinizi fark etmeyeceksiniz.

Lykke – Dünyanın En Mutlu İnsanlarının Sırları

Lykke Kişisel Gelişim Kitapları

Diğer kişisel gelişim kitaplarının boyutundan, kağıt türünden ve tasarımından kaynaklı farklılığı ile raflarda göze çarpan bir kitap. Bol renkli ve ansiklopedi kağıdına sahip olan bu kitapta renklendirilmiş ve resimli anlatımlar ile okuyucuyu hem bağlıyor hem de daha iyi anlamasını sağlıyor. Bir kere başladığınızda mola vermek istemeyeceğiniz ve soluksuz okuyacağınıza eminim.

Alışkanlıkların Gücü

Alışkanlıklarımız nasıl oluşur? Alışkanlıkların önemi nedir? Alışkanlıklar hakkında her şeyi bulabileceğiniz özellikle alışkanlıkların önemini kavrayabileceğiniz bu kitabı okuduktan sonra alışkanlıklarınızı tekrardan gözden geçirecek ve yeni alışkanlıklar kazanacaksınız çünkü artık sizler de “alışkanlıkların gücünü” anlamış insanlar olacaksınız.

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı

Bu kitap diğer kişisel gelişim kitaplarından oldukça farklı. Diğer kitaplardaki gibi bunu yapın, şunu yapın demiyor tam aksine bunları eleştiriyor. Okuyucuyu motive eden kitapların aksine bu kitap gerçekleri görmenizi sağlıyor. Ne kadar moral bozucu olsa da sizlere gerçek hayatı anlatan bir kitap. Kesinlikle bambaşka bir açıdan bakıyor, bambaşka bir dil ile bunları anlatıyor. İki yıldır çok satanlar listesinde olma sebebi de belki de tam olarak budur.

Düşün Ve Zengin Ol

Kişisel gelişim kitapları arasında en eski kitaplardan biri olan Düşün ve Zengin Ol ilk kez 1937’de yayınlanmış ve dünya genelinde 15 milyondan fazla satmıştır. 13 adımlık zenginlik felsefesinden bahseden kitap hedefe giden yolda yalnızca istemenin yeterli olmadığını, bu isteğin arzuya dönüşmesi yani tekrar tekrar denemekle başarının geleceğini savunuyor.

Birçok kişinin başarı ve zenginlik kavramını değiştiren kitap, şiddetle tavsiyelerimiz arasında.

Zafer Sızlanarak Kazanılmaz

Haluk Tatar’ı bilmiyor olabilirsiniz. Kendisi kendini geliştirmeye büyük çaba harcamış ve öğrendiklerini insanlara aktaran değerli bir insandır. Haluk Hoca’nın bir YouTube kanalı var ve düzenli olarak her konuyla ilgili içerik üretiyor ve bunu çok uzun süredir de yapıyor. Bu kitap da bir rehber niteliğinde. Her konuya değinilmiş, bahsedilmiş. Bu kitabı okurken bir yandan da o konunun Youtube’dan Haluk Hoca’nın videosunu izleyerek daha etkili bir şekilde ilerleyebilirsiniz.

En iyi kişisel gelişim kitapları
E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Author

Yazacağım, yazıyorum, yazdım...

Yorum Yap