Hepimiz iş hayatında, akademik alanda hatta daha ilkokulda globalleşen dünya standartlarına uyum sağlamak, dünya insanı olmak adına veya hobi olarak İngilizce geliştirmek, öğrenmek durumunda kalıyoruz. İngilizce öğrenmek adına neler neler yapmadık ki. İstihbarat toplayan güvenlik görevlileri gibi sürekli kulaklıkla dinlediğimiz listeningler, belki telaffuzunu öğreniriz diye bilmediğimiz halde eşlik ettiğimiz yabancı şarkılar, beklenmedik bir an da gelen ”Hello , do you speak English?” sorusuna cevap vermek için gezdiğimiz turistik mekanlar , onlarca para verip gitiğimiz kurslar… Yani yeni bir dil öğrenirken kimimiz konuşarak kimimiz dinleyerek kimimiz de bir öğreticiden dinlemeye ihtiyaç duyuyor. Biz de bu yazımızda sizin için faydalı olabileceğini düşündüğümüz İngilizce öğrenme sayfa ve kanallarını derledik.

1)VoScreen

VoScreen

 Uygulama size maksimum 15 saniyelik dizi ve filmlerden sahneler  izleterek doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.Dinlediğiniz parçayı isterseniz İngilizce ya da Türkçe altyazılı olarak izleyebiliyorsunuz. Özellikle benim gibi listening  yapmak isteyenler için harika bir alternatif. Mutlaka telefonunuzda olması gereken bir uygulama.

Link : https://www.voscreen.com/

2)Mesut Koyuncu

 YDS-YÖKDİL metin dersleri ve gramere yönelik harika video dersler bulunan YouTube kanalı. Kursa gitme imkanı olmayanlar veya takviye almak isteyenler için güzel bir alternatif. İngilizce geliştirmek YouTube kanalları ile de mümkün.

Link : https://www.youtube.com/channel/UCSWVBMS8jCNEy1MRvHsvnxQ

3)Hakkı Şahin

 Benim Hocam tarafından oluşturulan YDS-YÖKDİL’e yönelik ders videoları içeren YouTube kanalı. Mesut Koyuncu ile beraber yürütüldüğünde çok faydalı olacaktır.

Link : https://www.youtube.com/watch?v=wa6Kocxj1sk&list=PL5kIOunpmSBMIv821vqre3V030dGikmmt

4)Haluk Tatar

İngilizce temeli olmayanlar için hazırlanmış video dersleri bulunuyor. Altyapınız zayıf ya da sıfırdan İngilizce öğrenmek istiyorsanız bu videoları izleyebilirsiniz. Haluk Tatar yalın ve esprili anlatışı size İngilizce’yi daha çok sevdirebilir.

Link: https://www.youtube.com/c/HalukTATARKANALI/

5)Shaw English Online

İngilizce telaffuz konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız SHAW işinize yarayabilir. Kelimelerin telaffuzlarını dinleyerek sizde kendi telaffuz hatalarınızı düzeltebilirsiniz.

Link : https://www.youtube.com/user/ShawEducation

6)Etkili Pratik İngilizce

 İngilizce günlük ifadeler , phrasal verbs ve pek çok konuya dair videoların bulunduğu YouTube kanalıdır. Siz de benim gibi İngilizce öğrenmeye günlük ifadelerden başlamak istiyorsanız bu kanalı takip edebilirsiniz.

Link : https://www.youtube.com/user/etkilipratiking

7)İngilizce Konu Anlatımı -Özer Kiraz 

İngilizce gramer konularına dair videoların bulunduğu YouTube kanalıdır. Hepimizin en zorlandığı bölüm olan gramer konusunda Özer Kiraz gerçekten çok iyi ve sade bir anlatımla bizlere gramer konusunda yardımcı oluyor.

Link : https://www.youtube.com/channel/UCTx3YiLRMmdTutMCmlDxKAQ

8)Engvid: Learn English

8)Engvid: Learn English

Tecrübeli native speaker İngilizce öğretmenlerinin verdiği ders videolarından oluşan websitesi ve YouTube kanalıdır. Daha çok İngilizcesi B1 olanlara hitap etmekte.

Link : https://www.engvid.com/

9)Memrise

 İngilizcenin yanı sıra istediğiniz pek çok dili öğrenmenizi sağlayacak web sitesi ve uygulamadır. En güzel yanı ise bilmediğiniz kelimeleri ekleyerek kendi sözlüğünüzü oluşturabiliyor olmanız.

9)Memrise

Link : https://www.memrise.com/

10)Quizlet

Quizlet - İngilizce Geliştirmek

 Flashcardlar ile kelime hazinenizi arttıracak uygulamalardan birisi. Uygulama daha çok kelime ezberi üzerine. Eğer sizler de kelime ezberleme konusunda zorlanıyorsanız mutlaka bu uygulamaya bir göz atın derim.

Link : https://quizlet.com/tr

11)ororo.tv/tr

Site üzerinde altyazılı bir film izlerken fare imlecini bilmediğiniz kelimenin üzerine götürdüğünüzde kelimenin ne anlama geldiğini görebileceğiniz bir site. Eğer sizde dublaj filmlerden nefret edip filmleri kendi ana dilinde ve altyazılı izlemeyi seviyorsanız film veya dizinizi izlemeye başlamadan önce Ororo’nun da açık olduğundan mutlaka emin olun. İngilizce geliştirmek için Ororo çok iyi bir tercih.

ORORO TV

Link : https://ororo.tv/tr

12)HelloTalk

hello-talk-uygulama – AB Proje Yönetimi

 Profilinizi oluştururken anadilinizi ve öğrenmek istediğiniz dili girdikten sonra sizi o dili konuşan insanlarla eşleştiren bir web sitesi. Ciddi kullanıcılarla tanıştığınız takdirde pratik yaparak dilinizi geliştirebilirsiniz.

Link : https://www.hellotalk.com/

13)Engoo Online English

Engoo Online English

 İlgi alanınıza ve seviyenize göre İngilizce metinlerin bulunduğu website. Özellikle İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar için içerisinde sizin seçtiğiniz konuya göre harika metinler bulunmakta.

Link : https://engoo.com/

14)Language Learning With YouTube Beta

  YouTube’da bulunan videoları iki dilde altyazı ile izlemenizi sağlayan Chrome eklentisidir.

Link : https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-yo/jkhhdcaafjabenpmpcpgdjiffdpmmcjb

15)Language Learning With Netflix

YouTube gibi Netflix’te dizi veya film izlerken İngilizce öğrenmek mümkün. Chrome eklentisi ile iki dilde altyazı ile dizilerinizi izleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için;

Keşfet: Netflix ile İngilizcenizi Geliştirin

16)Widen Your English

Günlük kullanabileceğiniz İngilizce kalıpları post ve video olarak yükleyen benim de takip ettiğim çok faydalı bir Instagram sayfası. Hem Instagram  ana sayfada gezinirken birkaç kalıp öğrenmeyi kim istemez ki?

Link : https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/widen.your.english/%3Fhl%3Dtr

 Yukarıda size faydalı olabileceğini düşündüğümüz sayfaları paylaştık. Kendi öğrenme stilinize en uygun olan siteyle umarız en kısa zamanda İngilizcenizi istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz. İngilizce öğrenirken en önemli hususlardan birisi de konuşmaktan korkmamak. Bizden size ufak bir not tabi ki hepimizin farklı öğrenme stilleri var ama bizce en etkili yol korkmadan, aksanımızdan çekinmeden özgürce konuşmak. Unutmayın ki yeni bir şey öğreniyorsunuz. Tıpkı yürümek gibi… Hata yapa yapa doğru telaffuzu bulacaksınız. Yeter ki korkmayın ve konuşmaya devam edin.

E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?


Author

iyi bir gelecek bekleyen pek çok yarınlara

Yorum Yap