Kendi çabanızla İngilizce geliştirmenin birçok yolu var. Bu İngilizce geliştirme yollarından biri de mobil uygulamalardır. Metrobüs yolculuğunuzda, otobüs beklerken, öğle yemeğinde… her boş zamanınızda bu uygulamalarla İngilizce geliştirmek mümkün. Nedir bu uygulamalar, hemen bakalım!

1- Hello English

Hello English, İngilizce geliştirmek isteyenler için bir numaralı önerimiz. Çünkü başta konuşma olmak üzere kelime bilgisi, grammer, telaffuz ve okuma yeteneklerini geliştirebileceğiniz bir uygulama.

Türkçe dahil olmak üzere toplamda 23 dili destekliyor ve 55 milyonu aşkın kullanıcıya ders vermiş.

Uygulama, ana dilinizi seçtikten sonra sizi 20 soruluk bir teste tabi tutuyor. Bu testin sonucunda İngilizce seviyenizi belirleyip uygun derse atıyor. İngilizce seviyeniz iyiyse başlangıç seviyesinden başlamıyor bu sayede vakit kaybetmiyorsunuz.

İnteraktif bir eğitimle dersler devam ederken, her ders sonunda altın kazanarak yeni derslerin kilidini açıyorsunuz.

hello english

Hello English’te:

  1. Tamamen ücretsiz olarak tam 475 ders görebiliyorsunuz.
  2. Yeni kelimeler öğrenebilir, ayrıca bu kelimelerin doğru telaffuzunu duyabilirsiniz.
  3. İnternet bağlantısı olmadan İngilizce derslerinizi almaya devam edebilirsiniz.
  4. İnteraktif oyunlar ile İngilizce konuşma, dinleme, okuma pratikleri yapabilirsiniz.
  5. Uygulamada karşınıza çıkan günlük haberler ile pratik yapabilirsiniz.

2- Duolingo

duolingo

Duolingo, başlangıç seviyesinde olanlar için en uygun uygulama. İngilizce dahil olmak üzere 23 dilde eğitim veriyor ve 200 bini aşkın kullanıcısı var.

Uygulama size eğlenceli bir şekilde yeni kelimeler, yeni cümleler öğretiyor. Sıfırdan dinleme, yazma gibi yeteneklerinizi de geliştirebiliyorsunuz.

En iyi özelliklerinden biri de kullanıcının öğrenme tarzına göre şekilleniyor olması. Sizi test ederek İngilizce seviyenizi ölçerken aynı zamanda bir soruyu yanlış yaptığınızda karşınıza farklı bir oyun sunarak sizin doğru öğrenme tarzınızı buluyor. Bu da Duolingo’yu diğer uygulamalardan ayıran en büyük özellik.

Ayrıca 34 saatlik bir Duolingo çalışmasının üniversitede 1 dönem dil kursu almaya eşit olduğuna dair uygulamanın bir iddiası var.

3- Busuu

Busuu

Busuu‘da diğer uygulamalar gibi birçok kurs imkanı sunuyor fakat diğerlerinden farklı olarak bu kursları uygulamadaki diğer “native” kişiler hazırlıyor. İstediğiniz İngilizce seviyesinden başlayabiliyorsunuz. Ayrıca Busuu farklı dillerde sohbet edip deneyimlerinizi paylaşabileceğiniz bir topluluk imkanı da sunuyor.

4- Lingbe

İngilizceyi iyice öğrendiniz, sıra pratik yapmaya mı geldi? Lingbe’de rahatça yapabilirsiniz. Lingbe, farklı ülkelerden insanların kendi dillerini birbirlerine öğrettikleri bir topluluk. Uygulama üzerinden arama yaparak pratik yapma şansı sağlıyor.

Tabii ki İngilizce pratik yapmanın en iyi yolu İngilizce’yi ana dili olarak konuşan insanlarla konuşmaktır ve uygulama size bu fırsatı fazlasıyla sunuyor. İngilizce konuşmanın yanı sıra farklı ülke, farklı kültürden insanlar tanımanıza olanak sağlıyor.

Keşfet: İngilizce Konuşma (Speaking) Geliştirme Yolları

5- Learn English Daily

Learn English Daily, dinleme ve konuşma yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlayan bir uygulama. Uygulamada “native” dediğimiz ana dilini konuşanlar tarafından seslendirilen binlerce kelime ve cümle var.

Uygulamadan bu cümleleri dinleyerek telaffuz ve dinleme pratiği yapabilirsiniz. Ayrıca kelimelerin doğru telaffuzlarını dinleyerek konuşma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz.

6- Beelinguapp

İngilizce geliştirme için uygulamalar

Beelinguapp sesli kitaplar ile yabancı dil öğrenebileceğiniz bir uygulama. Hikayeleri dinlerken kendi dilinizde ve İngilizce olarak kelimesi kelimesine takip edebiliyorsunuz.

Ek olarak, tek tıkla anlamadığınız yeri tekrar edebiliyorsunuz. Beelinguapp, dinleyerek öğrenmeyi seviyorum diyenler için en uygun uygulama.

Author

Okul ile ofis arasında gidip geliyor. Dijitali çok sever, kaliteli içeriğe bayılır.

Yorum Yap