Podcastler, artık bir müzik gibi hayatımızın her alanına girmeye başladı. Yemek yerken veya yolculuk sırasında yakın bir arkadaşımız. Dinlenebilecek çok fazla podcast var biliyoruz. Biz de sizlerle her girişimcinin yararlanabileceği 5 podcast önerisini paylaştık. İyi okumalar!

Keşfet: Girişimcilik Hakkında Okunması Gereken 11 Etkili Kitap

1. The Tim Ferriss Show

Tim Ferriss, The 4-Hour Workweek kitabıyla bestseller olmuş bir yazar. Şu sıralarda da birbirinden değerli podcastleriyle girişim dünyasında herkes tarafından tavsiye ediliyor. Başta Seth Godin olmak üzere birçok nüfuzlu kişiyi ağırlayan Tim Ferriss podcastlerinde birçok sporcuyu, sanatçıyı da görmek mümkün. Röportaj şeklinde geçen podcastleri dinleyerek girişimcilerin yolculuklarını öğrenebilir aynı zamanda yeni taktikler öğrenebilirsiniz.

En İyi 25 Tim Ferris Podcasti

2. This Week İn Startups

Jason Calacanis ve konuk grubu genellikle dünyadaki şirketlerin iyi, kötü, ilginç hikayelerini ele alıyor. Bu hikayeler bazen komik bazen de öğretici olabiliyor. Ayrıca Jason melek yatırımcıların nasıl çalıştığını ve nasıl şirket kurduğunu anlatıyor. Yatırım arayanlara faydalı olabilir.

Startup’ta bu hafta konseptiyle her hafta teknoloji sektöründe neler oluyor? Yeni trendler ne? gibi soruları yanıtlıyor. Yeni bir şirket kuranlar, işini geliştirmek isteyenler, ekibini motive etmek isteyenler hatta sadece Silikon Vadisi’nde ne olup bittiğini öğrenmek istenler dahi bu podcastten yararlanabilir.

3. How I Built This

How I Built This podcastinde Guy Raz, dünyanın en tanınmış şirketlerinin kuruluş hikayelerini derinlemesini ele alıyor. Guy Raz’ın garip yetenekleri var. Herhangi bir kişinin söylemeyeceği şeyleri söyletiyor. How I Built This, girişimcilerin çıktıkları yolda karşılaşabileceği güvenlik açıkları ve karışıklıklar gibi konuları işliyor. Her girişimcinin bizce dinlemesi gereken podcastlerden biri.

4. How to Start a Startup

How to Start a Startup, iş kurmak isteyenlere yönelik her bölümü bir dersten oluşan podcast serisi. Fikir bulmak ve geliştirmek, satış ve pazarlama stratejileri, para kazanma yöntemleri ve yeni ürün geliştirme gibi dersler bütün girişim yolculuğunu ele alıyor. Ayrıca bu dersler daha önce Stanford Üniversitesi’nde anlatılıyordu fakat artık podcast serisi ile tüm dünyaya sunuluyor. Şanslıyız!

5. Mixergy

İddialı bir girişimciyseniz Mixergy podcastlerini dinlemeden bir girişim yolculuğuna çıkmayınız. Mixergy, dinleyicilerine kendini kanıtlamış girişimcilerin deneyimlerini sunuyor. 1000’den fazla röpörtajda Andrew Warner, çağın en büyük girişimcileri ve düşünce liderlerine zor sorular sormaktan çekinmiyor.

Bütün başarı ve başarısızlıkları ile girişimcileri ele alan podcastte ortaya çıkan fikirler ve hikayeler dinleyiciler için ilham verici olabiliyor.

Author

Okul ile ofis arasında gidip geliyor. Dijitali çok sever, kaliteli içeriğe bayılır.

Yorum Yap