Motivasyon uzun yıllardır iş dünyasında üzerinde fikir ve yöntem geliştirilen bir konu olmuştur.  Motivasyon yöntemleri ise zaman içerisinde değişim gösteriyor. Hedeflerimize ulaşabilmek için ise doğru motivasyon kaynaklarını keşfetmemiz önemlidir, bu motivasyon kanallarından biri de motivasyon konuşmacılarını dinlemek olabilir. İçeriğin devamın en popüler motivasyon konuşmacılarından bazılarını keşfedebilirsiniz, keyifli okumalar.

Less Brown

Less Brown, 17 Şubat 1945’te Miami, Florida’da doğdu ve ilkokuldayken “eğitilebilir zihinsel engelli” ilan edildi.

Less Brown zihinsel engelliler okulundayken bir öğretmenin ona söylediği ‘bir başkasının senin hakkındaki görüşü senin gerçeğin olmak zorunda değildir.’ sözü adeta hayatın şekillendirmiştir. Bu sözü hayat felsefesi haline getiren Les brown yaşadığı zor olaylara ve duygusal sorunlara rağmen kendi hayatını kendi elleriyle şekillendirmiştir.

Les Brown kendi içerisinde bulduğu motivasyonu başka insanlara aktarmada oldukça etkilidir. İnsanlara hayallerinin takip etmeleri gerektiğinin mümkün olduğunu sık sık dile getiren Les Brown sorunların çözümünün düşünerek değil çözüm arayarak mümkün olduğunu savunmuştur.

“Ay’ı hedefleɾsen ıskaladığında bile yıldızlaɾın aɾasında oluɾsun”-Less Brown

En İyi Motivasyon Konuşmacıları

Nick Vujicic

Nick Vujicic dört uzvunun olmadığı çok nadir bir hastalık olan Tetra-Amelia sendromuyla doğdu. Nick, çocukluğu boyunca zorbalık, düşük özgüven, depresyon ve yalnızlık gibi ergenlik ve okulun tipik zorluklarıyla uğraştı. Hayatın amacının ne olduğunu, hatta hayatının bir anlamı olup olmadığını sürekli sorguladı.

Nick, kişisel zorlukları ve mücadeleleri üzerindeki zaferinin ve yaşam için sahip olduğu güç ve tutkunun, Tanrı’ya olan inancına ve ailesinin, arkadaşlarının ve yaşam yolculuğu boyunca onu cesaretlendiren birçok insanın desteğine bağlı olduğunu iddia ediyor.

Daha fazla eğitim aldı ve Logan Avustralya’daki Griffith Üniversitesi’nden muhasebe ve finansal planlama alanında çift lisans derecesi aldı. Nick, 19 yaşına geldiğinde, motive edici konuşmalar yaparak ve Tanrı’nın hayatını nasıl değiştirdiği konusundaki inancını paylaşarak diğer insanları cesaretlendirme hayalini gerçekleştirmeye başlamıştı.

Bugün Nick, uzuvları olmayan genç bir adam olarak çoğu insanın hayatında başardığından daha fazlasını başardı. Kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan “Life Without Limbs”i kurmak için 2007’de Brisbane’den California’ya taşındı.

Bir konuşmacı olarak dünyayı dolaştı ve hikayesini milyonlarla paylaştı ve öğrenciler, öğretmenler, gençler, iş adamları, girişimciler ve kilise cemaatleri dahil olmak üzere izleyicilere hitap etti.

 “Yeterince iyi olmadığını düşünmek bir yalandır. Hiçbir şeye değmediğini düşünmek yalandır.” – Nick Vujicic

En İyi Motivasyon Konuşmacıları

Tony Robbins

Anthony Robbins, çeyrek yüzyıldan fazla bir süredir dünyanın dört bir yanındaki liderlere danışmanlık yapıyor. Liderlik psikolojisi, müzakereler, organizasyonel geri dönüş ve en yüksek performans konularında tanınan bir otorite, stratejik zekası ve insani çabalarından dolayı birçok kez onurlandırıldı.

Kar amacı gütmeyen Anthony Robbins Vakfı, evsizlere, yaşlılara ve şehir içi gençlere yardım sağlıyor ve uluslararası tatili “Basket Brigade” ile her yıl dokuz ülkede bir milyondan fazla insanı besliyor. Robbins, en çok satan kitapları ve ses bandı ürünleri, topluluk önünde konuşma etkinlikleri ve canlı yayınlarıyla 80 ülkeden yaklaşık 50 milyon insanın hayatını doğrudan etkiledi.

Bireylerin yaşam kalitelerini dönüştürmelerine yardımcı olma taahhüdü olarak başlayan şey, Robbins’in hayatın her kesiminden liderler -başkanlar, siyasi liderler, insanlık savunucuları, çok uluslu şirketlerin CEO’ları, psikologlar, en yüksek performanslı sporcular, dünya liderleri tarafından çağrılmasıyla büyüdü.

“Her sorun bir hediyedir, problemler olmadan büyüyemeyiz.” -Tony Robbins

En İyi Motivasyon Konuşmacıları

Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger, 30 Temmuz 1947’de Avusturya’da doğdu. Hepimiz onu dünyaca ünlü profesyonel vücut geliştirme şampiyonu olarak tanıyoruz ve Arnie’nin vücut geliştirme başarısının arkasında aslında çok ilham verici bir hikâye var.

Schwarzenegger, 18 yaşında Avusturya ordusunda 1 yıl görev yaptı. Bu süre zarfında, çoğu insan dinlenirken, antrenmanlarını tüm antrenmanlar ve talimler arasına sığdırmayı başardı.  Junior Mr. Europe yarışmasında yarışmak için gizlice kamptan ayrıldı ve bu yarışmayı kazandı.

Arnold’un eğitimindeki disiplini inanılmazdı ve ordunun kurallarına uymamaya ve yarışmaya katılmak için kamptan gizlice ayrılmaya istekli olması, bunu ne kadar çok istediğini gösteriyor.

Bugünlerde ise Arnold birçok vücut geliştirici için bir ilham kaynağı ve başarılı olmak isteyen herkes için büyük bir motivasyon kaynağı haline gelmiştir.

“Benim için hayat sürekli aç kalmaktır. Hayatın anlamı sadece var olmak, hayatta kalmak değil, ilerlemek, yükselmek, başarmak, fethetmektir.” – Arnold Schwarzenegger

En İyi Motivasyon Konuşmacıları

Eric Thomas

Dr. Eric Thomas, diğer adıyla Hip-Hop Vaizi ET, yüksek enerjili konuşmalarıyla tanınan bir motivasyon konuşmacısı, yazarı ve bakanıdır. Kendi danışmanlık firmasının CEO’sudur ve hem Fortune 500 şirketleri hem de profesyonel spor organizasyonları ile çalışmıştır.

Detroit’te doğup büyüyen Eric Thomas, 16 yaşında evsizdi fakat bu durum onun daha iyi gurur duyabileceği bir hayata sahip olmasına engel olmadı ve sonuç olarak Eric Thomas , dünyanın en iyi motivasyonel konuşmacılarından biri haline geldi. YouTube videoları efsanevi ve en çok satan kitapları milyonlarca dolar gelir elde etti.

E.T’nin konuşmaları o kadar popüler ki, başkalarının klip, konuşma ve müzik derlemelerini kullanarak oluşturup YouTube’a yüklediği motivasyon videolarının yaklaşık %90’ında yer aldığını göreceksiniz.

“Nefes almak istediğin kadar başarılı olmak istediğinde, o zaman başarılı olursun.” – Eric Thomas

Bonus Video

Keşfet: Mülakata Girmeden Önce İzleyebileceğiniz 7 İlham Verici TEDx Konuşması

Keşfet: GİRİŞİMCİLER İÇİN EN İYİ MOTİVASYON KONUŞMALARI

Yorum Yap