O Tarz Mı?

Can Bonomo, Can Temiz, İsmail Türküsev ve Bengi Apak’ın sunduğu O Tarz Mı son yıllarda Türkiye’nin en çok dinlenen podcastlerinden biri olmuştur. Haftalık yayınlanan bir tavsiye programı olan O Tarz Mı’da, ekipçe dinleyicilerden gelen sorulara cevap veriyor ve çözümler arıyorlar.

Dinlemeye Değer 15 Podcast

Evrim Ağacı ile Bilime Dair Her Şey!

Bu podcast serisinde, 2010’dan bu yana Evrim Ağacı internet sitesinde yayınlanan evrimsel biyoloji, beşeri ve sosyal bilimler, kültür, bilim tarihi ve daha bir sürü konuda yayınlanmış içeriklerden seçilen yazıları Evrim Ağacı yazarlarının kendileri veya ses sanatçıları seslendirerek dinleyicilerine sunuyor. Birçok konuda ufuk açıcı olan bu podcast, verimli ve kaliteli zaman geçirmenin kolay yollarından biri.

Evrim Ağacı'na Destek Ol

Biyografik Bilim: Bilim İnsanlarının Ağzından Hayatları

Aklın Yolu Düşünce Topluluğu tarafından hayata geçirilen ve daha sonra Evrim Ağacı’na hediye edilen bir proje Biyografik Bilim. Bu seride; bilim insanlarının kendi ağızlardan yazılmış ve ses sanatçıları tarafından seslendirilen deneyimlerini, hayat hikayelerini ve buluşlarını dinleme fırsatı buluyoruz.

Biyografik Bilim: Bilim İnsanlarının Ağzından Hayatları | Podcast - Evrim  Ağacı

Merdiven Altı Terapi

‘’Siz geceleri uyuyabilin diye ben uyumayıp dertlerinizi düşünüyorum.’’ sloganıyla yayınlanan podcast, 20 yıldan fazla zamandır terapi alan Deniz Dülgeroğlu tarafından oluşturuluyor. Deniz Dülgeroğlu, bu podcastte kendi hayat tecrübelerini mizahi bir dille anlatırken aynı zamanda insan psikolojisiyle ilgili oldukça ciddi çıkarımlar yapıyor. Merdiven Altı Terapi, dinlerken oldukça eğleneceğiniz ama daha önce kesinlikle aklınıza gelmeyen konularda da sizi düşündürecek bir podcast.

Mutlaka Şans Vermeniz Gereken Podcast Kanalları #2 | KreatifBiri

Storytel: Bunu ben de yaparım

Storytel sponsorluğunda İbrahim Selim ve ekibinin hazırlayıp sunduğu bu podcastte, kent insanının canını sıkan, anksiyetesini arttırıp çıldırtan meseleler konuşuluyor. İçerik olarak oldukça güçlü olan ‘’Bunu ben de yaparım’’ zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan dinleyip bitirebileceğiniz bir podcast.

Bunu ben de yaparım | Podcast on Spotify

Storytel: İlk Sayfası

Bir başka Storytel sponsorluğunda yayınlanan podcast ise ’’İlk Sayfası’’. Yazar, sosyolog, gazeteci Can Kozanoğlu ve gazeteci, sunucu Mirgün Cabas tarafından sunulan bu podcastte; Ahmet Ümit, Hakan Günday, Ayşe Kulin ve daha birçok değerli yazar konuk ediliyor. Yazarlar İlk Sayfası’nda, seçilen kitaplarının ilk sayfası okunduktan sonra, o kitapla ve nasıl yazdıklarıyla ilgili sorulara cevap veriyorlar. Bu podcastte; kitap yazmak ve yazar olmayı yazarların kendi ağzından dinleyebiliyoruz.

İlk Sayfası: Podcast formatında başarılı bir doğal reklam örneği – Mahmut  Tezcan

Açık Bilim Podcast

Uçak mühendisi Tevfik Uyar tarafından hazırlanan ve Türkiye’nin ilk bağımsız, uzun soluklu bilim podcast’ı olma özelliğini taşıyan Açık Bilim, birçok bilimsel konuyu hepimizin anlayabileceği şekilde ele alıyor. Açık Bilim’e Tevfik Uyar’ın yanında birçok değerli bilim insanı da katkıda bulunuyor ve merak edilen konularda dinleyicilerini aydınlatıyorlar.

Açık Bilim Podcast | Podcast on Spotify

Film Koması

Film izlemeyi ve konuşmayı seviyorsanız Film Koması tam olarak size hitap eden bir podcast. Melikşah Altuntaş tarafından hazırlanıp sunulan podcastte kaliteli film önerilerinden sinema dünyasının kanayan yaralarına birçok farklı konuda sinemayla ilgili fikir edinme fırsatı bulabilirsiniz.

Film Koması – Podcast – Podtail

Teras Noir

Meriç Aral ve Efe Tunçer’in beraber kaydettikleri bu podcast terapi sonrası sohbetlerinden ilhamla hazırlanmış. İkilinin; ilişkiler, diziler, filmler, müzikler ve daha birçok konu hakkında yaptığı sohbetler ile oldukça keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Teras Noir | Podcast on Spotify

Odadaki Fil

Alkışlarla Yaşıyorum’un kurucusu Fatih Aker ve yakın arkadaşı Doktor, beraber yayınladıkları bu podcastte birçok farklı konuyu mizahla harmanlayarak konuşuyorlar. Anlatılan anılarla eğlendiren bu podcasti dinleyerek keyifli vakit geçirebilmeniz mümkün.

Odadaki Fil | Podcast on Spotify

Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik

HerGünÖğren kurucu ortağı, fikritesisat kurucusu, startup danışmanı ve girişimcilik ekosisteminin oldukça içinden biri olan İnanç Ayar, Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik’te kitaplardan, felsefeden, yönetim bilimleri ve sanattan yola çıkarak bir yaşam felsefesi olarak girişimciliği anlamaya ve anlatmaya çalışıyor. Girişimcilikle ilgilenen herkesin dinlemesi gereken bir podcast.

Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik | Podcast on Spotify

Olumlu Dünya

Yazar ve komedyen Deniz Özturhan tarafından hazırlanan Olumlu Dünya’da yaratıcılık ve üretkenlik ile ilgili deneyimlerini, düşüncelerini dinlerken aynı zamanda daha birçok konu hakkındaki eleştirilerini mizahi bir yönden dinleme fırsatı buluyoruz. Size ilham olacak bir podcast arıyorsanız Olumlu Dünya aradığınız şey olabilir.

Olumlu Dünya

Bi’ Gidene Soralım

Bi’ Gidene Soralım, hepimizin çokça merak ettiği yurtdışına taşınmak ve yurtdışında yeni bir hayat kurmak ile ilgili merakımızı giderebilecek bir podcast. İsminden de anlaşılabileceği gibi, bu podcastte yurt dışına yerleşen insanların deneyimleri birinci ağızdan yer alıyor. İngiltere’den Vietnam’a, İsrail’den Hollanda’ya farklı ülkelerde yaşama ve çalışma koşullarını merak ediyorsanız bu podcast tam size göre.

Bi' Gidene Soralım | Türkçe Podcast - Podcast – Podtail

Local Makers

Local Makers, konusu açısından oldukça orijinal bir podcast. Podcast ‘’Maker’’ları yani üreten insanları bir araya getirerek hikayelerini dinleyicileriyle paylaşıyor. Konuk alınan ‘’maker’’lar hayalleri ve yetenekleriyle yeni bir şeyler geliştiren, üreten insanlar; hikayeleriyle size de girişimcilik ruhu aşılayacaklarına emin olabilirsiniz.

Hakkımızda – Local Makers

Bu Mu Yani?

Yirmi yedisinde kurumsal kariyerlerini çöpe atan iki çocukluk arkadaşı Zuhat ve Oğulcan, Bu Mu Yani’de ‘’Daha sade ve anlamlı bir hayat mümkün mü?’’ sorusunun cevabını irdeliyorlar. Her bölüm; filmler, belgeseller, kitaplar ve çeşitli kaynaklardan edindikleri bilgileri kendi özgün yorumlamalarıyla dinleyicileriyle paylaşıyorlar.

Bu Mu Yani? — Bir podcast tavsiyesidir. | by Pelin Çınar | Medium

Bunlar da ilgini çekebilir:

Her Girişimcinin Dinlemesi Gereken 5 Podcast

Farklı İlgi Alanlarına Uygun Podcast Önerileri

Yorum Yap