Herkese merhaba, nasılsınız? Yaşadığımız hayat içerisinde sahip olduğumuz sorumluluklar yüzünden kendimize yeterince zaman ayıramıyoruz. Düzenli olarak yerine getirmemiz gereken iş yüklerinin yoğunluğundan dolayı fırsat bulup sevdiğimiz aktiviteleri yapamıyoruz. Peki kısacık zamanlarınızda bile online olarak ulaşabileceğiniz aynı zamanda günlük yaşamın kaosundan uzaklaşmanızı sağlayacak eğitimlerin varlığından haberdar mısınız? Sizler için rutin hayatınızın stresinden uzaklaşmanızı sağlayacak ve kişisel gelişim yolculuğunuzda önemli etkiler yaratacak eğitimleri derledik. Hazırsanız derlemiş olduğumuz eğitimleri incelemeye başlayalım. 😊

İşte o eğitimler;

Hayatını Değiştirmek İçin Beynini Programla Eğitimi (NLP)

Hayatınıza yeniden başlayabileceğinizi düşünün. Bu kişisel gelişim programıyla birlikte bugüne kadar özendiğiniz ve hep hayalini kurduğunuz yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz. Hayatınızı baştan yaratmak için sahip olduğunuz gücün farkına varmanızı sağlayacak. ‘’Yaşam Koçluğu programı size yol gösterecek. ‘’

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

Duygusal Zeka Eğitimi

Konfor alanınızdan çıkıp stresle baş etmeyi öğrenmeye hazır olun. Değişimi yaşarken stres ve korkular insanı kısır bir döngü içerisine alır. Duygusal zekanızı yönetebilmeyi öğrenirseniz stresinizi yönetebilmeyi de öğrenmiş olursunuz.

Empati ve İletişim Eğitimi

Bir başkasının içinde bulunduğu duygu durumunu anlamaya çalışmak empati yapmaktan geçer. Empati yapabilen bireylerin diğer insanlarla olan iletişimi daha kuvvetli bir hale gelir. Bu eğitimle birlikte empati yapmanın yollarını öğreneceksiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

Motivasyon 3.0 Eğitimi

Yeni bir yaklaşım olan Motivasyon 3.0 içsel motivasyonu konu almaktadır. Motivasyon üzerine yapılan çalışmaları öğrenecek ve içsel motivasyonun nasıl işlediği hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Yetenek İnovasyonu Eğitimi

Sahip olduğunuz bilgi birikimi doğrultusunda yeteneklerinizi öğrenebileceğiniz bir eğitim programı olan Yetenek İnovasyonu sayesinde liderlik ve girişimci olma özelliklerinizi keşfedebileceksiniz. Yeteneğinizin temel unsurlarını öğreneceksiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

Hafıza Teknikleri Eğitimi

İnsan hafızasının yapabileceklerini biliyor musunuz? Bu eğitim programıyla birlikte hafızanızı geliştirmeyi öğreneceksiniz. Bilgileri kodlayıp nasıl hatırlayacağınızı deneyimleyerek günlük yaşantınızda uygulama fırsatı bulacaksınız. Gözlem ve konsantrasyon gücünüzde meydana gelen değişimlerin farkına varacaksınız. Hafızanızı yönetebilme konusunda uzman hale gelmek istiyorsanız kesinlikle Hafıza Teknikleri Eğitimini almalısınız.

Yaratıcı Drama Eğitimi

Yaşayarak öğrenmenin en iyi öğrenme yöntemi olduğunu ifade etmeliyim. Yaratıcı drama sayesinde insanlarla daha rahat iletişim kurabilecek aynı zamanda empati yapma yeteneğiniz gelişecektir. Kendinizi daha iyi ifade etmek istiyorsanız bu eğitime mutlaka bakmalısınız.

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

Kuantum Yaşam Felsefesi Eğitimi

Postmodern yaşam tarzını yaratan kuantum fiziğinin gündelik yaşantımıza yansımalarını öğreneceksiniz. Kuantum iletişim, kuantum ilişki yöntemi gibi konularda bilgi sahibi olacaksınız.

Anlayarak Hızlı Okuma Eğitimi

Araştırma yapmayı ve okumayı çok seviyorsanız fakat yeteri kadar zaman ayıramıyorsanız bu eğitim tam size göre. Yanlış okuma alışkanlıklarınızdan kurtulacak ve hızlı okuma tekniklerini öğreneceksiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

İş- Yaşam ve İş- Aile Dengesi Eğitimi

Yoğun çalışma temposu göz önüne alınarak oluşturulmuş bu eğitimde kişilerin mutlu bir yaşam sürdürebilmesi için iş-yaşam ve iş-aile konularındaki dengeyi kurabilmesi amaçlanmaktadır. Kendine yatırım yapmak isteyen her bireyin alabileceği bir eğitim.

Dünya Kültürleri ve Destinasyonları Eğitimi

Dünyanın çeşitli yerlerinde yaşanan kültürlerin yine dünyanın farklı yerlerinde bulunan insanlara anlatılmasıyla gerçekleşen eğitim kültürel çeşitliliğe katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Kendini geliştirmek isteyenler mutlaka bu eğitimi incelemeliler.

Konsantrasyon Eğitimi

Dikkat dağınıklığının yol açtığı problemleri sona erdirmek isteyen herkes için önemli bir eğitim. Odaklanma yeteneğinizin gelişimini sağlayacak ve yaptığınız işlerden daha fazla verim alacaksınız.

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

Zihin Haritaları Eğitimi

Beyninizin tüm potansiyelini kullanabilme yetisine sahip olmak istiyorsanız bu eğitimi mutlaka incelemelisiniz. Yaratıcı düşünme, planlama, proje yönetme gibi alanlarda başarıyı yakalamanızı sağlayacaktır.

Hayır Diyebilmek Eğitimi

Hayır diyebilme cesareti kazanarak sizi sınırlandıran, özgürlüğünüzü kısıtlayan her olaydan kurtulacaksınız. Kendi alanınızı keşfedeceksiniz. Değişime açık bir hale gelerek iletişim becerilerinizdeki güçlenmeyi göreceksiniz.

Bakış Açınızı Değiştirecek Eğitimler

Tükenmişlik Sendromu Eğitimi

Yoğun strese maruz kalan kişilerin zaman içerisinde yaptıkları işlerden mutlu olmamaları anlamına gelen tükenmişlik sendromu, önlem alınmazsa kişinin hayatını tamamen ele geçirebilecek bir durumu ifade eder. Eğitimi alarak bu alandaki farkındalığınızı arttırabilirsiniz. Basit bir stres ile tükenmişlik sendromu arasındaki farkları detaylıca gözlemleyeceksiniz. Aynı zamanda sendromla başa çıkma yöntemlerini öğreneceksiniz.Bakış açınızı değiştirecek 15 farklı eğitimi sizlerle paylaştım. Günlük yaşamın kaosundan uzaklaşmak için kendinize en uygun eğitimi seçebilirsiniz. Aldığınız eğitimlerin hayatınıza olumlu anlamdaki yansımalarını gözlemleyeceksiniz.Umarım sizler için hazırlamış olduğum içeriği beğenirsiniz. Faydasını görmeniz dileğiyle.

Bir sonraki yazımda buluşana kadar sağlıkla ve mutlulukla kalın.. 😊

İlginizi çekebilir: Öğrencilik Hayatınız Bitmeden Almanız Gereken Eğitimler

Bu da öyle: İnsanın Ufkunu Açacak Etkinlikler Nelerdir?

Author

Benliğine tanıdık kalmaya çalışan biri.

Yorum Yap