2021 TYT sınavında anlam ve paragraf sorularının ne kadar önemli olduğu artık bilinen bir gerçek. TYT 2021 sınavına hazırlanırken paragraf sorularını anlayabilmek ve doğru yorumlayabilmek için bol bol paragraf soruları çözmeleri gerekmektedir. Özellikle Türkçenin büyük bir kısmını kapsayan paragraf soruları için deneme çözmek, pratik yapmak ve zamanı doğru yönetmeyi öğrenmek gerekmektedir. Bu sebeple sizlere 2021 TYT Paragraf Deneme Önerileri için bir liste hazırladık. İstediğiniz bölüm sayısal ya da sözel olsa da TYT sınavında paragraf soruları istediğiniz puanı alabilmeniz için önemli bir rol oynamaktadır. ÖSYM ‘nin özellikle okuduğunu anlama ve yorumlama becerisini değerlendirdiği paragraf soruları için bol bol deneme çözmeniz gerekmektedir. Uzun paragraf sorularını hızlı ve doğru okuyabilme, anlayıp yorumlayabilme ve zamanı doğru yönetebilme becerilerinizin gelişmesi için TYT sınavı öncesinde ihtiyaç duyabileceğiniz 2021 TYT Paragraf Deneme Önerileri listemizi sizler için hazırladık.

Yeni nesil ÖSYM tarzı TYT AYT kitapları Kitapolsun.com’da.

1) Bilinçsel Yayınları TYT Testmatik Paragraf Deneme Sınavları

Bilinçsel yayınları hem genel hem de alan denemelerinde başarılı soruları ile bilinen ve sevilen bir kaynaktır. TYT Testmatik Paragraf Deneme Sınavları 2021 de oldukça başarılı bir paragraf denemesidir. MEB kazanım testleri ve yeni nesil ÖSYM soruları ile birebir uyumlu, alanında uzman hocalar tarafından hazırlanan denemede sorular kolay, orta ve zor seviyededir diyebiliriz. Tüm soruları video çözümlüdür. Kaliteli soru tarzları ile kendinizi deneyebileceğiniz Testmatik Paragraf Deneme Sınavları 2021 kaynağını kesinlikle öneriyoruz.  

2) Tonguç Akademi Paragrafik

Tonguç Akademi Paragrafik 2021 diğer denemelere nazaran daha farklı bir tarzda karşımıza çıktı. Farkı ise içerisinde 4’lü, 8’li, 16’lı ve 18’li olmak üzere 4 çeşit deneme bulunduruyor olması. Tonguç Akademi, bu kaynağı öğrencilerin paragraf çözerken yaşadığı odak problemini çözmek amacıyla çıkardığını söylüyor. Kolay, orta ve zor seviye sorulara sahip deneme, paragraf sorularını severek çözmenizi ve gelişmenizi sağlıyor. Başlangıç seviyesinde iseniz kolaylıkla Paragrafik 2021 denemesini öneririz. Ayrıca yine Tonguç Akademi yayınlarına ait olan, ÖSYM uyumlu soruları ile zaman yönetiminde de kendinizi geliştirebileceğiniz Paragrafiks 2021 kaynağını da TYT sınavına hazırlık sürecinizde önermekteyiz.

3) Arı Yayınları Paragrafın Ritmi 2021 Soru Bankası

Arı Yayınları Paragrafın Ritmi 2021 Soru Bankası aslında öğretmenler ve öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kaynaklardan biri diyebiliriz. ÖSYM uygun soru tarzı ile hazırlanan kaynak, soru tarzı ve tasarımı ile paragrafı sevdiriyor. Detaylı tasarımı ve başarılı soruları sayesinde kendinizi deneyebileceğiniz ve gelişim tablosu sayesinde kolaylıkla gelişiminizi fark edeceğiniz Paragrafın Ritmi 2021, ayrıca zengin içeriğe sahip bir kaynaktır. 2018 yılından 2020 yılına TYT sınavında çıkan paragraf sorularını da kaynakta bulabilirsiniz. Diğer kaynaklarda olduğu gibi tüm soruları video çözümlüdür. Bu yazımızda sizlere TYT 2021 sınavına hazırlanırken özellikle paragraf sorularında zaman sıkıntısı yaşamamak ve okuduğunuzu doğru anlayıp yorumlayabilmek için elinizin altında bulunması gereken 3 ayrı deneme önerdik. TYT Paragraf Deneme Önerileri listemizde sıralama olarak herhangi bir kriter olmadığını belirtmek isteriz.

Yorum Yap