Günümüzde evde otururken dahi istediğimiz bilgilere rahatlıkla ulaşabiliyoruz. Bunun sonucunda kendinizi geliştirmenizin internet üzerinden birçok yolu var. Bu yollardan biri de online eğitim siteleri. Biz de bunun bilincinde en çok tercih edilen 14 online eğitim sitesini yazdık!

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü psikoloji, pazarlama, hukuk, sağlık gibi birçok alanda ücretli ve ücretsiz online eğitim veren bir e-öğrenme platformu. Türkiye’de nitelikli eğitimi tabana yaymak amacıyla kurulan platform, bugüne kadar binlerce öğrencinin online eğitim almasını sağlamıştır. Eğitimlerin sonunda yapılan sınavlarda başarılı olan öğrencilere uluslararası geçerliliği olan ve üniversite onaylı sertifika verilmektedir. Bu sertifikalar kişilerin iş hayatında bir adım önde olmasına ve yeni iş başvurularında daha avantajlı olmasına yardımcı olmaktadır.

EdX

EdX

EDX, öğrenciler için dünyanın en iyi üniversite ve kuruluşlarından oldukça kaliteli online ücretsiz eğitim sunar. Bilgisayar bilimi, psikoloji, elektronik, mühendislik, biyoloji ve pazarlama gibi birçok konuda eğitim programları bulunduran site dünyanın her ülkesinden öğrencilere açıktır. Çeşitli okulların 1,900’dan fazla programına ulaşabilir, sisteme LinkedIn profilinizi kaydederek kazandığınız sertifikaları otomatik olarak profilinize yükleyebilirsiniz. Online eğitim siteleri arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Keşfet: Kendini Geliştirmenin En Hızlı 25 Yolu

Toptalent Business School


Toptalent Business School, pazarlama, satış, mühendislik, kişisel gelişim gibi birçok alanda ücretli ve ücretsiz sayısız eğitim içeren online bir platformdur. Toptalent, kullanıcılarına iş dünyasının alanında en iyi liderlerinden ve Türkiye’nin ve dünyanın şirketlerinden online sertifika programları sunar. Platform kullanıcıları Toptalent uzmanları tarafından oluşturulan sayısız online eğitimlerle işin pratiğini, işi yapanından öğreniyor!
Hiç süphesiz yeteneklerini geliştirmek isteyen herkes için online eğitim ve kurslar son derece faydalıdır. Artık iş hayatı için üniversite diplomasının tek başına yeterli olmadığını hepimiz biliyoruz ve kişisel gelişim sağlamak eskisinden daha kolay. Toptalent online eğitim sertifika programları özenle seçilmiş ve uzman eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Online eğitim sonunda kolayca e-sertifika alabilirsin. Sertifikanı pdf indirdikten sonra CV’ine ekleyerek CV’ini güçlendirebilirsin. Toptalent Business School’da en iyi sertifika programları var. Online eğitim sertifika programlarına göz atmak için tıkla! https://toptalent.co/businessschool/online-egitim-sertifika-programlari/

Khan Academy

Khan Academy

Khan Academy, yurtdışında online ücretsiz eğitim veren siteler içerisinde en iyilerdendir. Birçok farklı alan ve seviyeye uygun hazırlanmış ders videoları, interaktif testler ve alıştırmalar mevcuttur ve öğrenciler gösterge tablosundan kendi seviyelerine uygun eğitimlere ulaşabilirler. Her yaştan katılımcıya matematik, fen, bilgisayar programlama, ekonomi ve tarih gibi konularda eğitim veren Khan Academy, aralarında Türkçe’nin de olduğu 36’dan fazla dile çevrilir.

Open Culture Online Courses

Open Culture Online Courses; aralarında Stanford, Yale, MIT, Harvard, Oxford gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin olduğu; sanat, ekonomi, hukuk, dil, mühendislik gibi birçok alanda toplamda 1,300 kurs sunar. Sitede ayrıca 1,150 film, 900 sesli kitap, 800 e-kitap ve 46 dil çevirisi mevcuttur. 

Online eğitim sertifika programları ile kişisel gelişimine ara verme. Online eğitim sonunda kolayca e-sertifika alabilirsin. Sertifikanı pdf indirdikten sonra CV’ine ekleyerek CV’ini güçlendirebilirsin. Toptalent Business School’da en iyi sertifika programları var. Online eğitim sertifika programlarına göz atmak için tıkla! https://toptalent.co/businessschool/online-egitim-sertifika-programlari/

Udemy

udemy online eğitim siteleri

Udemy’i sanırım bilmeyen, kullanmayan yoktur. Udemy, internet sitesi ücretli eğitimlerin yanı sıra, ücretsiz, özel uzmanlar, profesörler, girişimciler ve profesyoneller tarafından öğretilen kurslar da sunmaktadır. Teknoloji, iş ve pazarlama sınıflara ek olarak aynı zamanda verimlilik, sağlık, hobiler ve yaşam tarzı seçeneklerini de keşfedebilirsiniz.

Coursera

Coursera

Dünyanın en iyi üniversitelerine ve sitelerine erişim sağlayabileceğiniz, güçlü eğitmen kadrosu ile dikkat çeken ve 2,000’den fazla ders sunan Coursera, aynı zamanda kursların bir kısmında, Türkçe’nin de olduğu 30’dan fazla dil desteği sağlamaktadır. Dünyanın herhangi bir yerinden, kaliteli eğitim kurumlarında eğitim alabilir, aynı zamanda aldığınız kursları ve uzmanlık sertifikalarını LinkedIn CV’nize ekleyebilirsiniz.

General Assembly

General Assembly, çevrimiçi ve yüz yüze derslerinin yanı sıra tam zamanlı ve yarı zamanlı seçenekleri ile bir arada sunmaktadır. Site dijital pazarlama, iOS ve Android geliştirme, veri analitiği ve JavaScript gibi konuları kapsayan, dijital beceriler üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Harvard Online Learning

online eğitim

Harvard Üniversitesi, yurt dışında üniversite okumak isteyen ancak bunu maddi zorluklar ve koşullar nedeniyle gerçekleştiremeyen öğrenciler için dünyanın en prestijli eğitim kurumunda ücretsiz ders alma imkanı sunar. Sanat ve tasarım, bilgisayar bilimi, ekonomi ve finans, çevre bilimleri, hukuk ve siyaset gibi kategorilerde zengin program çeşitliliğine sahip sitede ücretsiz derslerin yanı sıra sertifika programlarına da katılabilirsiniz. Harvard Online Learning, online eğitim siteleri arasında en prestijli olanlardan biridir.

Academic Earth

Academic Earth, yurtdışında üniversite okumak için imkanı olmayan öğrencilere, dünyanın en iyi üniversitelerinde online ücretsiz eğitim sunar. Çok farklı kurslarla ve sürekli değişen öğretim teknolojileriyle gelişimini sürdürmektedir. Sitede özellikle sanat ve tasarım, muhasebe, girişimcilik, kimya, pazarlama, biyomedikal mühendisliği, diş hekimliği gibi konularda çok sayıda online eğitim – kurs bulabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü

Ücretsiz online eğitim almak isteyenlerin en çok tercih ettiği İstanbul İşletme Enstitüsü’ nde bir çok farklı alanda ücretsiz egitimler bulunmakta. Kişisel Gelişim, Beden Dili, Adobe Premiere, Ads (Adwors) Eğitimi, Blog Yazarlığı gibi çeşitli alanlarda online eğitimler veriliyor. Eğitimlerin sonunda yapılan sınavda başarılı bulunan adaylar ise kurum tarafından verilen settifikayı almaya hak kazanıyor. Sertifika ise iki şekilde alınabiliyor. Sertifika İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından PDF olarak kişilere gönderiliyor. Yazılı ve resmi bir belge niteliğinde sertifika almak isteyenler ise küçük bir ücret karşılığında sertifikaya sahip oluyor.

Bilgeis.net

ODTÜ bünyesinde bulunan bu platformda ücretsiz olarak Dijital Pazarlama, Yazılım, Bilişim gibi 100 çevrim içi ders bulunuyor. Platforma çok kısa bir sürede üye olduktan sonra sisteme giriş yapılarak egitimlere başvurabiliyor. Eğitim süresini başarıyla tamamlayanlar eğitim sonunda sertifika alıyor. Sertifika ise ODTÜ onaylı ve birçok alanda geçerliliği olan bir belge niteliği taşıyor.

Curious

Her Gün Yeni Bir Şey Öğren mottosuyla yola çıkan bu platform, her gün kişilere seçtikleri konu hakkında bilgi gönderiyor. Bu konu başlıkları; Insan İlişkileri, Tarih, Yazma, Politika, Psikoliji, Sosyoloji, Matematik, Fizik, Meditasyon gibi çeşitli başlıklardan oluşuyor. İçeriklerin süresi ise 5, 15 ve 30 dakika. Sisteme ücret ödemeden üyelik seçeneğiyle kayıt olmak mümkün. Curious.com sitesinin amacı ise insan beynini çalıştırıp, beynin yaratıcı-pratik düşünmesini sağlamak ve zekayı geliştirmek.

Alison.com

Bu platformda da bir çok çeşitli eğitim yer almakta. Çeşitli kurslar arasında en çok eğitim alınan dersler arasında Teknoloji, İnsan İlişkileri, Pazarlama, Matematik ve Bilim gibi alanlar yer alıyor. Bu eğitimleri tamamlayanlar da ücretsiz olarak sertifika kazanabiliyor.

Google Dijital Garaj

Bu online eğitim sitesi Google servisleri alanlarında kendini geliştirmek isteyenler için oldukça ideal. Google Dijital Garaj platformu Finans ve Dijital Pazarlama alanlarında ücretsiz eğitim veriyor. Ayrıca eğitimleri başarıyla tamamlayanlar sertifika almaya hak kazanıyor.

En iyi online eğitim siteleri nelerdir?

Birçok online eğitim sitesi bulunmakla birlikte en çok tercih edilenler Udemy, EdX, Khan Academy…

Online eğitim siteleri ücretsiz mi?

Online eğitimlerin bazıları ücretliyken bazıları ücretsizdir. Örnek vermek gerekirse Udemy içerisinde ücretli kurslar olduğu gibi ücretsiz kurslar da bulunmaktadır. Ek olarak Khan Academy’deki eğitimlerin hepsi ücretsiz bir şekilde sunulmaktadır.

Hangi konularda online kurslar bulunmaktadır?

Neredeyse aradığınız her konu hakkında online eğitim bulabilirsiniz. Yabancı dil, video editleme, matematik, tarih, programlama gibi örnekler verilebilir.

E-Mail Listemize Kayıt Olmak İster Misin?
* gerekli alanlar
Size uygun olan seçeneği işaretler misiniz?

Author

Keep Calm and Keep Reading, I am Industrial Engineer.

1 Yorum

  1. Gerçekten birbirinden kıymetli ve değerli 14 eğitim sitesi. Hayatımıza pozitif yönde yön verecek harika siteler. Teşekkürler.

Yorum Yap